Оборонний і технологічний гігант Thales S. A. Significant News Only вирішив відновити виробництво ракет Starstreak. Це пов'язують із їх вдалим застосуванням в Україні проти російських окупантів.
Про це пише The Wall Street Journal.
За даними видання, виробництво ракет відновлюється вперше за більш ніж десятиліття. Однак дане рішення може бути прикладом того, що Захід зіштовхнувся з певними проблемами у наявності озброєння.
Також повідомляється, що на відновлення виробництва може піти понад рік. Це пов'язано зі складністю їх виготовлення.
"Це займе деякий час, щоб замовити, виготовити та доставити ці ракети. Час виконання замовлення досить довгий", – сказав генеральний директор Thales Патріс Кейн.
Виробляти ракети планують на заводі, який розташований в Північній Ірландії. Спеціалісти вже працюють над збільшенням виробництва двох інших важливих видів зброї для України.
Ракети Starstreak
Starstreak – це британський переносний зенітно-ракетний комплекс класу "земля-повітря". Він призначений для ураження вертольотів та літаків противника, що низько летять. Британська армія прийняла його на озброєння у 1997 році. Виробником він позиціонується як багатоцільовий комплекс.
Минулого року Великобританія відправила Україні партію ракет з власних запасів як частину більш широкого пакету з тисяч зенітно-ракетних комплексів.
Унікальність Starstreak у тому, що на шляху до цілі вони можуть рухатися зі швидкістю понад 3 махи – це близько 3600 км за годину, або 1 км за секунду. Що робить їх найшвидшими.
Вона має незвичну систему наведення – за допомогою лазерного променя, при якому оператор запускає ракету, щойно ціль з’явиться в оптично стабілізованому прицілі. Завдяки цьому Starstreak не можна "обманути/відволікти" ракетами чи іншими джерелами тепла.
Дальність дії Starstreak – до 7 км, але найбільш ефективною дистанцією вочевидь є відстань до 1 км. Тобто це зброя скоріше ближньої дії проти повітряних цілей, які летять на малих чи надмалих висотах.
Керівництво компанії заявило, що нині Thales відновлює виробництво Starstreak на тлі зростання інтересу до цієї зброї, зробивши початкове замовлення на нерозкриту кількість ракет для поповнення запасів у Великобританії.
Інші Новини
Вибори в Польщі: стало відомо, хто з кандидатів проходить у другий тур
Національна виборча комісія Польщі оголосила результати президентських виборів за даними з 99,99% виборчих дільниць: у другий тур виходять мер Варшави...
Проросійський Сіміон визнав поразку на президентських виборах у Румунії
Після оголошення офіційних результатів президентських виборів у Румунії проросійський кандидат Джордже-Ніколає Сіміон визнав поразку та привітав свого опонента Нікушора-Даніела Дана...
У МЗС Литви розповіли про плани боротьби з “тіньовим флотом” РФ
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс розповів, що в рамках Ради держав Балтійського моря (СДБМ) будуть розроблені правила поводження з...
У Ватикані сьогодні проходить інаугураційна меса нового Папи Лева XIV
У Ватикані відбудеться інавгураційна меса нового Папи Лева XIV. На церемонію приїдуть світові лідери, зокрема Зеленський, Венс і принц Едвард....
Через політику Трампа стався безпрецедентний відтік кадрів із держсектора США – WP
До безпрецедентного відтоку досвідчених фахівців з державних установ США призвела масштабна реструктуризація федерального уряду, яку ініціювала Адміністрація президента Дональда Трампа....
У Румунії розпочався другий тур президентських виборів
У Румунії розпочинається другий тур виборів президента. Ультраправий політик Джордже Сіміон виборює посаду з центристом і мером Бухареста Нікушором Даном....
Average Rating