Станом на травень 2023 року українці на 95% довіряють Збройним силам і на 80% довіряють своєму президенту Володимиру Зеленському.
Про це свідчать результати опитування КМІС, опублікованого 30 червня.
"95% українців довіряють ЗСУ і 80% – президенту Зеленському. І хоча значна частина уваги міжнародних ЗМІ була зосереджена на запитах України щодо додаткового озброєння та обладнання до її партнерів, українці не просто хочуть сильної армії – вони хочуть сильної та інклюзивної демократії.
У травні 2023 року 94% українців повідомили, що важливо, щоб Україна стала повноцінно функціонуючою демократією", — йдеться в повідомленні.
Соціологи повідомляють, що протягом кількох років ставили це питання, але ніколи не бачили такого результату: "Для порівняння, в грудні 2021 року, лише 76% українців сказали, що "важливо" або "дуже важливо", щоб Україна стала повноцінно функціонуючою демократією".
Крім того, підтримка вступу до НАТО та ЄС також перебуває на рекордно високому рівні.
Так, у травні 2023 року 92% повідомили, що хочуть, щоб Україна стала членом ЄС, а 89% повідомили, що хочуть стати членом НАТО.
Крім того, 73% заявили, що міжнародні організації, західні країни або міжнародний бізнес повинні відігравати головну роль у нагляді за процесом відбудови України.
Після більш ніж року війни та звірств українці не вірять, що Росія буде вести переговори сумлінно. За п’ять місяців війни у травні 2022 року 59% респондентів були відкриті до мирних переговорів з Росією. До травня 2023 року кількість тих, хто виступає за переговори, знизилася до 33%, а тих, хто виступає проти переговорів, зросла до 63%.
Також українці впевнені у спроможності країни викорінити корупцію. Українці довіряють боротьбі з корупцією своїй владі в особі НАБУ.
Попри невпинні нічні бомбардування – особливо Києва протягом останніх кількох місяців – моральний дух українців і віра в перемогу залишаються незмінними.
Зараз українці очікують, що війна триватиме довше, але їх мораль і віра в перемогу залишаються незмінними.
У травні 2023 року 47% респондентів очікували ще принаймні 6 місяців війни, порівняно з 18% у травні 2022 року. В останньому опитуванні 44% сказали, що втратили друзів і родину, порівняно з 20% у травні 2022 року.
За останній рік кількість оптимістично налаштованих у майбутнє залишалася практично незмінною. Коли попросили назвати причину їхнього оптимізму, найбільше згадали "перемогу".
Інші Новини
Зеленський відреагував на заяву Трампа про “помилковий” удар РФ по Сумах
Президент Володимир Зеленський прокоментував м’яку реакцію адміністрації США, зокрема Дональда Трампа, на російські удари по українських містах в останні тижні....
Зеленський прокоментував напад на журналіста “Суспільного” Макарова
Президент Володимир Зеленський прокоментував напад на журналіста та продюсера Суспільного Юрія Макарова, та заявив, що одна з версій про причини...
У Макрона розкрили перші деталі зустрічі з Рубіо та Віткоффом щодо України
Президент Франції Еммануель Макрон провів зустріч із держсекретарем США Марко Рубіо і спецпредставником президента США Стівом Віткоффом. Головною темою обговорень...
Союзники в глухому куті: ЗМІ розповіли, чому мир в Україні під загрозою
Президент США Дональд Трамп майже два місяці тому ініціював мирні переговори між США та Росією щодо України. Однак зустрічі не...
Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги: що у переліку
Уряд Німеччини у четвер, 17 квітня, оновив список військової допомоги Україні. До нього увійшли три САУ Zuzana, ракети для IRIS-T...
YouTube заблокував ще три канали підсанкційних блогерів Шелеста і Карасьова
Ще три канали, які належали блогерам Олександру Шелесту та Вадиму Карасьову і поширювали співзвучні російській пропаганді меседжі, заблокував YouTube. Про...
Average Rating