Ціни на моторне пальне зростатитмуть наступні кілька тижнів і стабілізуються на початку серпня, після того, як на ринок вийдуть нові партії пального з урахуванням акцизу в структурі ціни.
Про це заявив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн на брифінгу в понеділок.
"Це станеться, коли обсяги пального з новим податковим навантаженням, які почали розмитнюватися з 1 липня, повністю замістять собою старі запаси. За нашими очікуваннями, це відбудеться на початку серпня", – сказав експерт.
За даними консалтингової групи, після повернення з 1 липня рівня податків до довоєнного рівня, за перший тиждень липня в роздріб ціна на А-95 у середньому зросла на 3 грн – до 47,90 грн/л, дизпаливо – на 3,45 грн, до 46,86 грн/л, скраплений газ – на 1,47 грн, до 23,39 грн/л.
Основним фактором подорожчання став ПДВ, оскільки цей податок сплачується на момент продажу і одразу автоматично вступив у дію.
"Далі очікуємо, що ціна буде поступово зростати вже за рахунок акцизу, акцизний збір сплачується на момент перетину кордону", – пояснив експерт.
За словами Куюна, прогнозним індикативом для майбутніх цін на пальне на роздрібному ринку може слугувати оптовий ринок.
"Оптовий ринок вирізняється тим, що там немає залишків у операторів, вони працюють дуже швидко і дуже швидко включають у ціни всі нові обставини та фактори", – зазначив директор "А-95".
Оптовий ринок, за словами експерта, почав зростати ще наприкінці червня. На сьогодні ціна бензину А-95 збільшилися на 7,74 грн/л, дизпального – майже на 7 грн/л.
"У цьому ринку нові податки вже є і його можна проєктувати й на майбутні роздрібні ціни", – зазначив експерт.
Нагадуємо:
У середині березня 2022 року Рада ухвалила закон про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни, спрямований, зокрема, на утримання цін на пальне. Згідно з ним, тимчасово, на період дії воєнного стану, на паливо встановлювали нульовий акциз і ПДВ у 7% замість 20%.
21 вересня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7668-д про повернення акцизів на моторне пальне, встановивши їх на бензин і дизель у розмірі EUR100 (тут і далі – за тисячу літрів), на скраплений газ, бутан та ізобутан – EUR52, на альтернативне моторне пальне і біодизель – EUR100. ПДВ для всіх видів палива при цьому залишився на рівні 7%.
Крім того, з 1 липня 2023 року рівень податків на пальне повернувся до довоєнного рівня: ПДВ – до 20%, акциз на бензин – до EUR213, на дизпаливо – до EUR140 за 1 тис. л.
Станом на 10 липня податкове навантаження на моторне пальне з 1 липня збільшилося на А-95 – на 11 грн/л, дизпаливо – на 8 грн/л, скраплений газ – на 3 грн/л.
Інші Новини
У серпні запрацює відкритий банкінг: що це змінить для українців
Нове положення НБУ про відкритий банкінг визначає єдині вимоги до обміну даними між банками та третіми сторонами. Це відкриває шлях...
Російський “Аерофлот” скасував майже 50 рейсів, хакери заявили про причетність
Російська авіакомпанія "Аерофлот" зранку 28 липня скасовувала майже 50 рейсів через збій в роботі інформаційних систем. Хакери Silent Crow та...
Україна вперше отримає газ з Азербайджану через Трансбалканський коридор
НАК "Нафтогаз Україна" уклала першу угоду про закупівлю азербайджанського газу з компанією SOCAR.За даними "Нафтогазу", уперше тестову поставку газу здійснюють...
США та Євросоюз уклали торговельну угоду: деталі
Європейський Союз та Сполучені Штати уклали торговельну угоду після перемовин президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн та президента США...
Курс валют НБУ на 28 липня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України в понеділок, 28 липня 2025 рокуКурс долара, порівняно з 27 липня, підвищився на...
Курс валют НБУ на 27 липня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України в неділю, 27 липня 2025 рокуКурс долара, порівняно з 26 липня, не змінився...
Average Rating