РФ може поновити обстріли критичної інфраструктури взимку, тому Київ вже готується до можливих блекаутів. Жителям столиці варто не викидати генератори, а навпаки, поповнити їхні запаси.
Про це заявив заступник Київського міського голови Володимир Бондаренко на телеканалi "Київ".
За його словами, Київ має два сценарії проходження опалювального сезону. Один з них стосується ситуації, коли РФ не буде завдавати ударів по інфраструктурі, проте наразі існують дані, що, скоріш за все, енергетика столиці знов опиниться під ворожими атаками.
"Київ більш захищений системами ППО. Але через пошкодження у Київській області, ще є проблеми з високовольтною інфраструктурою", – Бондаренко.
Які прогнози дає влада
За словами заступника Київського міського голови, містянам точно варто не викидувати генератори, а навпаки, краще поповнити ці запаси. Він пояснив, що у разі обстрілів будуть стабілізаційні або превентивні відключення електрики.
"Щодо блекаутів – важко спрогнозувати, це може трапитись через пошкодження великого об'єкта критичної інфраструктури. І це не тільки Київ, бо інфраструктура пов'язана. Але якщо ми будемо розуміти, що місту не вистачає енергії чи тепла, то будемо вжити аналогічні заходи, як минулого року", – додав Бондаренко.
"Пункти незламності"
Також заступник мера повідомив, що "пункти незламності" будуть працювати в закладах освіти, в адміністративних будівлях, їх розгортатиме ДСНС, загалом ця інфраструктура буде поновлена.
Проте конкретніше про це можна буде сказати ближче до опалювального сезону.
Школи, лікарні та метро під час можливих блекаутів
За словами Бондаренка, заклади охорони здоров'я є об'єктами пріоритетними, і вони будуть опалюватись в першу чергу.
"Що стосується закладів освіти, якщо ще раз я кажу, буде брак потужностей, то це означає, що школи можуть піти на канікули, як було цього року, на початку цього року", – пояснив чиновник.
Щодо роботи метрополітену, заступник Київського міського голови розповів, що поки що планується, що підземка буде працювати у штатному режимі.
Атаки РФ на енергооб'єкти України
Російські війська з жовтня 2022 року і майже до березня 2023 року масовано обстрілювали енергетичну систему України, намагаючись занурити країну в блекаут.
Внаслідок численних російських атак деякі енергетичні об'єкти України були сильно пошкоджені. Тому в державі восени та взимку діяли відключення світла, а громадян закликали економити електроенергію та не перевантажувати систему.
Нещодавно спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, на що РФ може зробити ставку у разі масованих атак узимку.
Інші Новини
У МЗС Польщі назвали безглуздою “боротьбу орденами” з Україною
Заступник глави МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський заявив, що суперечка з Україною навколо державних нагород не повинна впливати на допомогу...
Свириденко і Туск обговорили участь Польщі у відновленні України
Польські компанії виявляють значний інтерес до участі у відновленні та розвитку України. Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко обговорила з прем'єр-міністром Польщі...
Зеленський може відвідати Словаччину на тлі складних відносин з Братиславою
Президент України Володимир Зеленський зацікавлений у візиті до Братислави. За словами глави МЗС Словаччини Юрая Бланара, сторонам залишилося узгодити дати,...
Коломойскому заочно дали 12 років у Росії: у чому його обвинувачують
Суд у Татарстані заочно засудив українського бізнесмена Ігоря Коломойського до 12 років позбавлення волі у справі про крадіжку нафти. Російські...
Полковнику СБУ, якого на держзраді спіймав Малюк, винесли вирок
Колишнього начальника штабу Антитерористичного центру при СБУ Дмитра Козюру визнали винним у державній зраді в умовах воєнного стану. Суд призначив...
Нідерланди допоможуть Україні пройти наступну зиму: що передадуть
Нідерланди нададуть Україні 178 млн євро на підготовку енергосистеми до опалювального сезону та розвиток розподіленої генерації. Також країна готується вже...
