У міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що остаточне примирення між країнами не може бути без "врегулювання" питання Волинської трагедії. Про це заявив заступник міністра закордонних справ країни Павел Яблонський.
За його словами, Польща підтримує Україну настільки, наскільки це відповідає її національним інтересам — він закликав "поважати людей, які допомагають".
"Неповага до союзників не допомагає у досягненні дипломатичних цілей, наприклад, у зусиллях щодо збільшення масштабів та форм допомоги. Головною загрозою як для Польщі, так і для України залишається Росія. В Україні йде війна, розв'язана Росією, яка також загрожує Польщі. Захист від цієї загрози є нашим найважливішим спільним інтересом на цей момент.
Це не означає, що між Польщею та Україною немає питань, з яких ми ще не досягли згоди. Ми говоримо про це чесно та відкрито між собою, хай і не завжди публічно", — написав дипломат.
Заступник міністра наголосив, що підтримка України в експорті зерна на неєвропейські ринки не може здійснюватись коштом сільського господарства Польщі.
"З погляду інтересів України було б доцільніше, щоб Україна чинила тиск на інститути ЄС, щоб вони підтримували країни-члени у розвитку інфраструктури, необхідної для транзиту зерна", — вважає чиновник.
Резюмуючи, він назвав Волинську трагедію "геноцидом, вчиненим українцями проти поляків".
"Без врегулювання цього злочину, розблокування ексгумації та поминання його жертв не буде справжнього польсько-українського примирення чи інтеграції України з ЄС", — зазначив Яблонський.
Волинська трагедія (у польській історіографії пол. Rzeź wołyńska, "Волинська різанина") — взаємні етнічні чистки польського та українського населення, здійснені Українською повстанською армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, радянських партизанів та українського та польського цивільного населення у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. Йдеться про десятки тисяч загиблих.
17 грудня 2014 року, під час виступу у Варшаві перед обома палатами польського парламенту та за присутності польського президента Коморовського, прем’єрки Польщі Копач та членів уряду Польщі, президент Порошенко попросив у поляків пробачення за Волинську трагедію. На початку червня 2016 року відомі українці, зокрема президенти Кравчук та Ющенко, звернулись із відкритим зверненням до уряду Польської держави та всього суспільства, в якому були слова "пробачаємо та просимо про вибачення".
Інші Новини
Радник Орбана заявив, що Україну “не просили воювати” з Росією від імені Угорщини
Політичний директор і радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Балаж Орбан заявив, війна України проти Росії – не за безпеку його...
Ердоган запрошує Україну та Росію на “важливий” раунд перемовин у Стамбулі
У пʼятницю, 18 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з главою Кремля Володимиром Путіним та говорив, зокрема,...
Свириденко про санкції проти Росії: наступний крок мають зробити США
Україна вітає 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. США мають долучитися до посилення обмежень проти агресора.Про це під час спілкування...
Шмигаль провів першу зустріч з Сирським і Гнатовим: що обговорили
Міністр оборони України Денис Шмигаль провів першу робочу зустріч із головнокомандувачем Збройних сил генералом Олександром Сирським і начальником Генерального штабу...
Зеленський провів нараду зі Шмигалем та поставив йому задачі щодо війська
Президент Володимир Зеленський провів нараду з міністром оборони Денисом Шмигалем та поставив йому задачі щодо війська.Про це Зеленський написав у...
На наступному засіданні “Рамштайну” буде присутній глава Пентагону
Наступне засідання Контактної групи з оборони України відбудеться у понеділок 21 липня, на ньому очікують у тому числі очільника Пентагону...
Average Rating