На дводенному саміті в Джидді (Саудівська Аравія), на якому обговорювалася українська "формула миру", Китай своєю участю дав зрозуміти делегаціям інших країн, що готовий залишатися у подальших міжнародних переговорах щодо врегулювання війни.
У статті Financial Times зазначається, що європейські чиновники вітали "конструктивну" участь КНР у заході, на якому не було представників РФ.
Присутність Пекіна, який тижнями раніше відмовився брати участь у подібних переговорах у Копенгагені, країни-учасниці саміту в Джидді сприйняли як "переворот", що стало головною подією серед учасників заходу, йдеться у матеріалі.
Так, Пекін після повномасштабного вторгнення РФ в Україну так і не виступав із засудженням військової агресії Кремля. Тепер, за словами одного європейського дипломата, Китай "виглядає конструктивним" та "прагне показати, що не з Росією", і "сама присутність Китаю показує, що РФ стає дедалі більш ізольованою".
Крім того, делегація КНР у Джидді дала зрозуміти, що візьме участь у наступній зустрічі.
Як розповів ще один європейський чиновник, Пекін брав "активну участь" і "позитивно сприйняв ідею третьої зустрічі на цьому рівні".
Також європейський дипломат звернув увагу, що всі делегати "широко підтримали" тезу про те, що повага до територіальної цілісності та суверенітету України "має бути заснована на будь-якому мирному врегулюванні".
За підсумками зустрічі в Джидді учасники домовилися створити робочі групи по темах українського "мирного плану", що складається з 10 пунктів.
У статті також зазначається, що аналітики розцінюють участь Китаю в переговорах у Саудівській Аравії як сигнал про можливі зміни у підходах Пекіна до агресії РФ, проте про розворот у його підтримці Москви говорити не доводиться.
За словами французького дипломата, на саміті китайська делегація наполягала на припиненні вогню. При цьому союзники України назвали такий заклик неприйнятним, оскільки це фактично заморозить позиції російських окупантів в Україні, чого й прагне Москва.
5 та 6 серпня відбувся саміт у Саудівській Аравії, головною темою якого стала українська "формула миру". На зустріч було запрошено представників понад 40 країн, серед яких Індія, Бразилія, Індонезія, Єгипет, Мексика та Китай.
Інші Новини
Мігранти закидали литовських прикордонників камінням та палицями
Група мігрантів закидала литовських прикордонників камінням та палицями після того, як їх не пропустили з території Білорусі. Про це заявила...
Голлівуд виступив проти ідеї Трампа обкласти митом іноземні фільми
У Голлівуді заявили, що хотіли, аби президент США Дональд Трамп повернув кіновиробництво до США, але не так, коментуючи його наказ...
РФ запланувала за кордоном низку пропагандистських заходів до 9 травня – ГУР
Росія активізує мережу агентів впливу напередодні 9 травня, у столицях багатьох держав Кремль планує провести низку інформаційно-пропагандистських заходів. З посиланням...
Трамп прокоментував своє фото в образі Папи Римського
Президент США Дональд Трамп відповів на критику свого фото, де він зображений в образі Папи Римського. Вважає, що вірянам таке...
У Лондоні українські військові пройшли ходою з нагоди Дня перемоги
Уперше в історії українські військові приєдналися до лондонської ходи з нагоди 80-ї річниці Дня перемоги. На Заході святкують Victory in...
Опитування показало, хто міг би перемогти на президентських виборах у Франції
Лідер правопопулістського "Національного об’єднання" Жордан Барделла міг би перемогти у другому турі президентських виборів майже всіх потенційних суперників.часом. Як повідомляє...
Average Rating