Сьогодні в Йоганнесбурзі розпочинається щорічний саміт БРІКС. Лідери Китаю та Росії мають намір використати зустріч для того, щоб покращити свій міжнародний імідж. Про це з посиланням на Bloomberg.
Президент Китаю Сі Цзіньпін прибув сьогодні на триденний саміт на тлі великих проблем, що назрівають усередині країни: уповільнення економіки, криза на ринку нерухомості і торговельна напруженість, що зберігається зі США.
Ще гірші справи у його російського колеги Володимира Путіна, який пропускає збори країн, що розвиваються, щоб уникнути міжнародного ордера на арешт, і виступить з промовою віддалено. Його 18-місячна війна з Україною не має ознак закінчення і він стикається з невдачами на полі бою.
Як зазначається в публікації, схоже, що обидві країни мають намір використати триденні зустрічі з іншими членами БРІКС – Бразилією, Індією та Південною Африкою, щоб спробувати покращити свій міжнародний імідж, побудувати єдиний фронт проти США та їхніх союзників та розширити торгові шляхи.
Ключем до цих зусиль буде розширення групи. Незважаючи на те, що з цього приводу досягнуто консенсусу, ще доведеться домовитися про те, хто і коли зможе приєднатися: Індія, наприклад, побоюється перетворення БРІКС на прокитайський блок. Зацікавленість висловили десятки країн, насамперед Саудівська Аравія та Індонезія.
На саміті також обговорюватиметься питання про те, як збільшити торгівлю в національних валютах, щоб зменшити залежність членів блоку від долара, а також підвищити роль Нового банку розвитку блоку.
Однак є перешкоди: з моменту свого заснування група мало впливала на глобальний політичний порядок денний, а країни продовжують відігравати другорядні ролі у провідних міжнародних інститутах.
Сі Цзіньпін та Путін прагнуть змінити ситуацію, і той факт, що так багато країн хочуть приєднатися, є символічною перемогою, зазначає Bloomberg.
Незважаючи на це, залишається безліч питань про те, чого більш різнорідний БРІКС може досягти на практиці і чи допоможе приєднання більшої кількості країн їхньому прагненню підірвати вплив США у всьому світі, йдеться у публікації.
Нагадаємо, саміт найбільших країн проходить 22-24 серпня в ПАР. Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка обговорять розширення групи та збільшення торгівлі у місцевій валюті.
Абревіатура БРІК була придумана в 2001 році Джимом О'Нілом, тоді головним економістом Goldman Sachs, щоб підкреслити швидке економічне зростання цих країн. Південну Африку запросили приєднатися у 2010 році. Але БРІКС не вдалося досягти своєї ваги як групи. І це незважаючи на те, що його члени становлять понад 42% населення світу і на них припадає 23% світового валового внутрішнього продукту та 18% торгівлі.
Інші Новини
Новий посол України в Туреччині розпочав роботу
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял вручив вірчі грамоти президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану та офіційно розпочав виконувати обов’язки...
Україна повернула на підконтрольну територію ще сімох дітей
Україна повернула на підконтрольну територію ще сімох дітей, які перебували на окупованій територіїПро це повідомляє радниця керівника Офісу президента Дарія...
САП оскаржила запобіжний захід Чернишову і відмову у відстороненні
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід віцепрем’єру – міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та...
Зеленський запровадив санкції проти китайських компаній: причетні до оборонпрому РФ
Президент України Володимир Зеленський 8 липня підписав указ, яким запроваджує санкції проти п’яти китайських компаній, які Київ вважає причетними до...
Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України “азовцю” Гринцевичу
Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України "азовцю" Назарію Гринцевичу посмертно. Про це йдеться в указі №467/2025, опублікованому на...
У Кремлі відмовилися висловити співчуття через самогубство ексміністра Старовойта
У Кремлі не продемонстрували засмучення після загибелі ексміністра фінансів Романа Старовойта, заявивши "що це не з руки". Про це заявив...
Average Rating