Сьогодні в Йоганнесбурзі розпочинається щорічний саміт БРІКС. Лідери Китаю та Росії мають намір використати зустріч для того, щоб покращити свій міжнародний імідж. Про це з посиланням на Bloomberg.
Президент Китаю Сі Цзіньпін прибув сьогодні на триденний саміт на тлі великих проблем, що назрівають усередині країни: уповільнення економіки, криза на ринку нерухомості і торговельна напруженість, що зберігається зі США.
Ще гірші справи у його російського колеги Володимира Путіна, який пропускає збори країн, що розвиваються, щоб уникнути міжнародного ордера на арешт, і виступить з промовою віддалено. Його 18-місячна війна з Україною не має ознак закінчення і він стикається з невдачами на полі бою.
Як зазначається в публікації, схоже, що обидві країни мають намір використати триденні зустрічі з іншими членами БРІКС – Бразилією, Індією та Південною Африкою, щоб спробувати покращити свій міжнародний імідж, побудувати єдиний фронт проти США та їхніх союзників та розширити торгові шляхи.
Ключем до цих зусиль буде розширення групи. Незважаючи на те, що з цього приводу досягнуто консенсусу, ще доведеться домовитися про те, хто і коли зможе приєднатися: Індія, наприклад, побоюється перетворення БРІКС на прокитайський блок. Зацікавленість висловили десятки країн, насамперед Саудівська Аравія та Індонезія.
На саміті також обговорюватиметься питання про те, як збільшити торгівлю в національних валютах, щоб зменшити залежність членів блоку від долара, а також підвищити роль Нового банку розвитку блоку.
Однак є перешкоди: з моменту свого заснування група мало впливала на глобальний політичний порядок денний, а країни продовжують відігравати другорядні ролі у провідних міжнародних інститутах.
Сі Цзіньпін та Путін прагнуть змінити ситуацію, і той факт, що так багато країн хочуть приєднатися, є символічною перемогою, зазначає Bloomberg.
Незважаючи на це, залишається безліч питань про те, чого більш різнорідний БРІКС може досягти на практиці і чи допоможе приєднання більшої кількості країн їхньому прагненню підірвати вплив США у всьому світі, йдеться у публікації.
Нагадаємо, саміт найбільших країн проходить 22-24 серпня в ПАР. Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка обговорять розширення групи та збільшення торгівлі у місцевій валюті.
Абревіатура БРІК була придумана в 2001 році Джимом О'Нілом, тоді головним економістом Goldman Sachs, щоб підкреслити швидке економічне зростання цих країн. Південну Африку запросили приєднатися у 2010 році. Але БРІКС не вдалося досягти своєї ваги як групи. І це незважаючи на те, що його члени становлять понад 42% населення світу і на них припадає 23% світового валового внутрішнього продукту та 18% торгівлі.
Інші Новини
МВС готує нові правила: здати на водійське посвідчення стане складніше
МВС готує нові правила для здобуття водійського посвідчення. Зміни передбачають збільшення термінів для повторної здачі іспитів.Про це повідомляє МВС України.Міністерство...
МЗС закликало іноземні держави утриматися від участі у параді у Москві
У Міністерстві закордонних справ України у вівторок, 6 травня, закликали іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді у...
У Німеччині коаліція знову висуне Мерца кандидатом у канцлери
Після провалу в першому турі голосування лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц має намір балотуватися на посаду канцлера Німеччини вдруге. Про...
Трамп підписав указ, що убезпечить США від масштабної пандемії
Сполучені Штати більше не фінансуватимуть дослідження вірусів, що здатні викликати пандемію. Про це повідомляє Bloomberg та CNN.Президент Дональд Трамп підписав...
Німецькі ультраправі не приховують радості через провал голосування за Мерца
Лідери парламентської фракції ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла задоволені через те, що парламент не зміг з...
Німецькі медіа назвали “політичним землетрусом” провальне голосування за канцлера
Невдача з обранням нового канцлера Німеччини стала несподіванкою як для членів Бундестагу, так і німецьких ЗМі.Spiegel називає те, що сталося...
Average Rating