Китайську Huawei підозрюють у будівництві секретної мережі для виробництва чипів. Виробник перебуває під санкціями США, йому фактично заборонили співпрацю з американськими компаніями.
Як пише Bloomberg, провідна асоціація світових виробників чипів попереджає, що компанія Huawei будує по всьому Китаю низку секретних підприємств з виробництва напівпровідників.
Це дасть змогу компанії, занесеній до чорного списку Мінторгу США, обійти санкції та сприяти реалізації технологічних амбіцій КНР.
Виробник телекомунікаційного обладнання Huawei минулого року зайнявся виробництвом чипів. Згідно з оцінками вашингтонської компанії Semiconductor Industry, компанія отримує близько $30 млрд держфінансування від уряду КНР і свого рідного міста Шеньчжень.
Huawei купила щонайменше два наявні заводи і будує ще щонайменше три, йдеться в презентації компанії для інвесторів.
Мінторг США заніс Huawei до свого чорного списку 2019 року, фактично заборонивши китайському техногіганту працювати з американськими компаніями.
Однак, якщо Huawei будує і купує потужності під ім'ям інших компаній, не розкриваючи своєї участі в бізнесі, китайська компанія може обійти ці обмеження і закуповувати американське обладнання для виробництва чіпів.
Бюро промисловості та безпеки Мінторгу США заявило, що стежить за ситуацією і готове вжити заходів. Відомство вже внесло до чорного списку десятки китайських компаній, крім Huawei. У тому числі під обмеження потрапили дві компанії, які за словами SIA є частиною мережі Huawei. Це Fujian Jinhua Integrated Circuit і Pengxinwei IC Manufacturing Co (PXW).
У січні цього року Білий дім припинив видавати ліцензії американським компаніям на експорт більшості товарів для китайської Huawei.
У листопаді минулого року повідомлялося, що Адміністрація президента США Джо Байдена заборонила продаж нового телекомунікаційного обладнання від китайських Huawei і ZTE через загрозу національній безпеці США.
Інші Новини
Безробітні в Україні назвали, яку зарплату хотіли б отримувати
Середня зарплата в Україні перевищила 20 тисяч гривень. Більшість безробітних готові отримувати менше. Про це йдеться у дослідженні ринку праці...
Понад третина українських роботодавців планують підвищення зарплат – дослідження
Ринок праці в України відчуває гострий дефіцит кадрів, високим є відсоток попиту на висококваліфікованих спеціалістів певних професій. Але тільки 35%...
Швеція запускає нову ініціативу для підтримки українських вчених
У рамках конференції з відновлення України стартувала міжнародна ініціатива – Коаліція з питань науки, досліджень та інновацій в Україні. Однією...
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Уряд України підписав зі Світовим банком угоду про запуск п'ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 млн, яка покликана профінансувати...
Українські біженці вклали в економіку Чехії більше, ніж отримали допомоги – звіт
Українці, які переїхали до Чехії з лютого 2022 року, вклали в економіку країни більше, ніж отримали допомоги. Про це заявила...
Реальні зарплати в Україні впали до довоєнного рівня через інфляцію
Номінальна зарплата українців зросла в порівнянні з 2021 роком більш ніж на 50%. Проте ціни за цей час зростали тими...
Average Rating