Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який передбачає покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій на суму більше 1,3 мільйона гривень.
Про це говорить картка відповідного законопроекту №9587-д на сайті ВР, народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
За словами Железняка, проект підтримали 305 депутатів.
Він розповів, що в закон була внесена поправка №25, яка дозволяє уникнути покарання, "якщо на 1,3 млн грн забув задекларувати майно". Вона набрала 250 голосів і була врахована.
Про цю правку також у своїй колонці на УП написав голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін. За його словами, ця правка забезпечить непотрапляння до "Реєстру корупціонерів", а відповідно дозволить уникнути покарання, всіх, "хто збрехав у декларації до 1 млн 300 тис."
"Ця сума може здаватися невеликою нардепам. Але точно здасться великою для українських родин під час війни", – зауважує він.
Як повідомляє Железняк, було ще кілька правок до закону, але їх відхилили.
"Правка №27 (про право забути що задекларував майно на 1,3 млн грн і штраф буде 17 тисяч грн). Набрала 199 голосів. Не врахована.
Правка №112 (про те що можна забити оренду). Набрала 165 голосів. Не врахована.
Правка №139 (про можливість не вносити в реєстр корупціонерів). Набрала 161 голосів. Не врахована".
Але, каже Железняк, через наявність прийнятої поправки №25 його фракція "Голос" за закон не голосувала.
"Не думаю, що в такому вигляді закон підпишуть або схвалять міжнародні партнери", – зауважив він.
Довідково: Цим законом ВР вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності чиновників.
Метою закону є автоматизація оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, передбаченого статтею 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання декларації.
Документом запроваджується можливість "автоматичної фіксації" правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 КУпАП, та встановлюється, що несвоєчасне подання декларацій чиновником є протиправним у випадку пропуску строку подання декларації без поважних причин.
Очікується, що ухвалення закону сприятиме спрощенню притягнення до відповідальності за несвоєчасне подання декларації чиновника, а також підвищить ефективність впливу держави на забезпечення вимог фінансового контролю чиновників.
Інші Новини
У Орбана поскаржилися на ідею ЄС виділити Україні 100 млрд євро
Угорщина виступає проти ідеї Євросоюзу створити фонд на 100 млрд євро для підтримки України. Будапешт вважає це "фінансуванням війни".Про це...
Сибіга відреагував на рішення ЄСПЛ за великою справою проти Росії
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга привітав історичні рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти Росії", які, як він зазначив,...
Папа Римський на зустрічі з Зеленським зробив пропозицію щодо переговорів з РФ (Оновлено)
Президент Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Левом XIV. Вони обговорили мирні перемовини України та Росії.Про це повідомляє The Guardian.У...
Обов’язкова військова служба для чиновників: комітет Ради підтримав законопроєкт
Комітет Верховної Ради рекомендував запровадити обов’язкову військову службу для чоловіків, які претендують на посади в державній службі. Про це йдеться...
Міністр оборони Франції: вимога РФ щодо демілітаризації України є неприпустимою
Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню в інтерв'ю газеті Valeurs actuelles зазначив, що ситуація на передовій в Україні стабільна, але напружена....
Китай заперечив звинувачення Німеччини у застосуванні лазера проти літака
Китай заперечив звинувачення Німеччини щодо застосування лазера китайськими військовими проти німецького літака. Заяву речниці Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін...
Average Rating