У Росії оголошено про відновлення економіки після санкцій і перехід до етапу її розвитку.
Про це оголосив глава РФ Володимир Путін на нараді з урядом, передає "Медуза".
"Ми витримали абсолютно безпрецедентний зовнішній тиск, санкційний натиск. … ВВП Росії вийшов на рівень 2021 року, і тепер важливо сформувати умови для подальшого стабільного і довгострокового розвитку", – заявив Путін.
За його словами, зростання ВВП за підсумками 2023 року може становити 2,5%-2,8%, хоча ще навесні приріст прогнозували на рівні 1,2%.
Він зазначив, що також стабілізувалася ситуація з федеральним бюджетом – "загалом поки що там є невеликий дефіцит, але в серпні його вкотре виконано з профіцитом".
Утім, Путін все ж визнав наявність деяких проблем, зокрема "прискорення інфляції". Але висловив упевненість, що цю проблему вдасться розв'язати професійними та узгодженими рішеннями.
Нагадуємо:
Місяць тому Путін уже оголошував, що Росія обігнала Німеччину і входить до п'ятірки найбільших економік світу.
Цю заяву було зроблено на тлі віялових відключень електрики, що почалися в Росії, відсутності палива на заправках та історично високих цін на нього.
У Росії також рекордно впали нафтогазові доходи. Експорт викопного палива з Росії падає з моменту введення санкцій – як у кількісному, так і вартісному вираженні, і в червні 2023 року доходи РФ від цього виду економічної діяльності досягли найнижчого місячного значення.
За січень-червень до Європи з Росії було поставлено 12 млрд кубометрів газу. При тому, що в найкращі для "Газпрому" роки експорт до ЄС доходив до 170-180 млрд кубометрів на рік.
За підсумками першого півріччя 2023 року газовий бізнес "Газпрому" став збитковим – уперше з часів пандемії та вдруге за останні 25 років.
При цьому, в липні в Росії оголосили двоетапне підвищення внутрішніх цін на газ, яке перевершило навіть прогнози. Ціни для російських споживачів "Газпрому" змінюватимуться у два етапи – з 1 липня 2024 року на 8% і ще на 8% – з 1 липня 2025 року.
15 вересня Банк Росії ухвалив рішення підвищити ключову ставку – втретє за два місяці. Центробанк констатував, щоб стримати інфляцію і повернути її до цільових значень, потрібне додаткове посилення грошово-кредитних умов. Причому, підкреслювалося, що попереду очікується "тривалий період підтримки жорстких грошово-кредитних умов в економіці.
Інші Новини
Трамп відповів, чи будуть США допомагати Україні в разі провалу мирних зусиль
Президент США Дональд Трамп поки не поспішає говорити, чи будуть США надавати Україні військову допомогу, якщо дипломатія не дасть результату.Про...
Трамп вважає, що і Україна, і Росія готові припинити війну
Президент США Дональд Трамп вважає, що і Україна, і Росія виявляють бажання "покласти край" повномасштабному російському вторгненню.Про це він сказав...
Трамп: США можуть вийти з переговорів щодо України та назвав умову
США можуть припинити участь у переговорах щодо завершення війни Росії проти України. Це станеться, якщо одна зі сторін перешкоджатиме миру.Про...
У Канаді перед виборами загострилася суперечка, хто найбільше допомагає Україні
Напередодні парламентських виборів у Канаді дві провідні партії гостро сперечаються щодо сили їхньої підтримки України.Як повідомляла "ЄП" раніше, на передвиборчих...
Зеленський розкритикував Росію за ракетний удар по Харкову
Президент Володимир Зеленський висловив своє обурення безжальним ракетним ударом по Харкову, який російські загарбники здійснили вранці 18 квітня і в...
CNN: Заява Рубіо про відмову від пошуку миру в Україні відображає позицію Трампа
Державний секретар США Марк Рубіо передавав позицію президента Дональда Трампа своєю заявою про те, що Вашингтон може відмовитись від зусиль...
Average Rating