Колишнє керівництво державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" – "Машпроект" підозрюють у заволодінні понад 1 млрд гривень.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Зазначимо, що холдинговою компанією підприємства є "Укроборонпром".
Так, правоохоронці повідомили колишнім керівникам "Науково-виробничого комплексу газотурбобудування "Зоря" – "Машпроект" та директору приватної компанії-нерезидента про підозру у заволодінні у складі організованої групи коштами ДП на суму 62 млн доларів (1,32 млрд гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину).
Йдеться про:
чотирьох колишніх генеральних директорів ДП "НВКГ "Зоря" – "Машпроект"; директора приватної компанії-нерезидента.
Дії всіх підозрюваних кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК. Ексдиректору ДП та директору приватної компанії-нерезидента також інкримінують ч. 3 ст. 209 КК.
Слідство встановило, що керівництво ДП "НВКГ "Зоря" – "Машпроект", яке експортувало продукцію власного виробництва за кордон, організувало схему заволодіння коштами держпідприємства.
Для цього з компанією-нерезидентом уклали низку агентських угод, за якими вона нібито мала надавати послуги з пошуку та проведення переговорів з потенційними покупцями продукції держпідприємства з приводу укладання з ними відповідних зовнішньоекономічних контрактів.
Внаслідок цього протягом 2013-2018 років на рахунки компанії-нерезидента держпідприємство безпідставно перерахувало 61,98 млн доларів як оплату за удавані агентські послуги.
Завдання ДП збитків на цю суму підтверджує висновок судової економічної експертизи. Надалі кошти легалізували шляхом їх переведення на рахунки іноземних компаній, підконтрольних колишнім керівникам ДП.
Окрім того, правоохоронці скерували запити про міжнародну-правову допомогу до понад 20 іноземних юрисдикцій. Завдяки відомостям, отриманим від індійських компетентних органів, вдалося підтвердити факт фіктивності послуг, а інформація від Швейцарії та Латвії дозволила відстежити "відмивання" незаконно отриманих від ДП коштів у розмірі 795 тисяч доларів та понад 222 тисяч євро. Міжнародне співробітництво у провадженні триває.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Встановлюються інші особи можливо причетні до вчинення цього злочину.
Нагадаємо, раніше правоохоронці викрили злочинну групу, яка заволоділа майном КП "Міжнародний аеропорт "Одеса" на 118 млн гривень та доходом від його діяльності протягом десяти років. Підозри отримали екс-мер Одеси Олексій Костусєв та ще двоє бізнесменів.
Інші Новини
Енергетики анонсували графіки відключення світла на вівторок
У вівторок, 19 листопада, заплановані відключення електроенергії в одну або дві черги залежно від періоду доби. З посиланням на НЕК...
Заступниця мера Дніпра наживалася на ремонтах шкіл – розслідування
Заступниця Дніпровського міського голови Ксенія Сушко за шість років свого перебування на посаді директора Департаменту гуманітарної політики стала фігуранткою десятка...
САП вимагає конфіскації майна заступника голови поліції Києва Полієнка
Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала позов до Вищого антикорупційного суду, в якому вимагає визнати необгрунтованими активи заступника начальника Головного управління Національної...
У Чехії затримали рекетира з Закарпаття, який намагався втекти до ЄС
У Чехії затримали лідера банди рекетирів із Закарпаття. Він намагався втекти від українського правосуддя в ЄС. З посиланням на пресслужбу...
Умеров анонсировал реформы в мобилизации и отход от “бусификации”
Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що міністерство має пропозиції, які будуть обговорювати в Кабінеті міністрів, проведення реформ, щоб в майбутньому...
Умєров анонсував реформи в ТЦК та відхід від “бусифікації”
Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що міністерство має пропозиції, які будуть обговорювати в Кабінеті міністрів, проведення реформ, щоб в майбутньому...
Average Rating