Контроль українського збіжжя, яке транзитом перевозиться до третіх країн, найближчим часом має бути перенесений з українсько-польського кордону до портів Литви, а з часом, можливо, і до портів Німеччини.Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус на пресконференції у Варшаві після онлайн-переговорів з українським колегою Миколою Сольським.
"Ми підняли справу транзиту, щоб допомогти (Україні – ред.). Ми перебуваємо на фінішній прямій щодо досягнення домовленості з Литвою, аби цей контроль перенести з українсько-польського кордону до портів Литви. Ця перевірка приведе до того, що збіжжя виїжджатиме за межі ЄС", – заявив Телус.
Він додав, що переговори між Варшавою і Вільнюсом у цій справі "перебувають на фінішній прямій, залишилося вирішити технічні питання". За його словами, на початку наступного тижня відбудеться зустріч з литовською стороною щодо транзиту українського збіжжя через Польщу до Литви.
Як зазначив польський міністр, Сольський також запропонував, щоб такий контроль перенести і до Німеччини, аби перевірка відбувалася не на українсько-польському кордоні, а в німецьких портах.
"Я пообіцяв, що ми розглянемо це питання, треба подискутувати над цим з відповідними контрольними службами. Якщо буде така юридична можливість і гарантія, що це збіжжя не повернеться до Польщі, то ми йтимемо в напрямку, аби допомогти Україні", – констатував Телус.
За словами польського міністра, сторони обговорили також можливість скасування ембарго на експорт українського збіжжя на польський ринок і введення так званого ліцензування.
"Українська сторона заявила: якщо Польща задекларує, що не потребує до кінця року цих зернових, то вона не видаватиме ліцензії. Ми розглянемо цю пропозицію. Але на перший погляд здається, що це хороша пропозиція", – сказав Телус.
Він додав, що для погодження Варшави на таке рішення потрібно напрацювати відповідні регуляції в Польщі. "Це Польща вирішуватиме, до якого часу українське збіжжя не потраплятиме на польський ринок", – зазначив він.
Міністр наголосив, що потрібно підготувати на майбутнє відповідні механізми щодо експорту українських агропродуктів з думкою про майбутнє членство України в ЄС.
Інші Новини
Науседа: агресивні наміри Росії – не риторика, а реальність
Президент Литви Гітанас Науседа у виступі перед дипломатами країни заявив про необхідність переконати союзників у тому, що агресивні наміри Росії...
Зеленський назвав дату спеціальної наради з послами України
Спеціальна нарада президента Володимира Зеленського з послами України відбудеться 21 липня.Про це говорить вечірнє звернення глави держави."Була доповідь міністра закордонних...
Шмигаль обговорив з новим премʼєром Румунії двосторонню співпрацю
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль у вівторок провів онлайн-зустріч із румунським візаві Іліє Боложаном, нещодавно призначеним на цю посаду.Про це Шмигаль написав...
Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання зброї Україні
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто дав розпорядження минулого тижня щодо зупинки постачання озброєння Україні.Про це він...
Свириденко очолить делегацію з відновлення України у Римі
Делегацію України для участі в Конференції з питань відновлення України, яка пройде у Римі 10-11 липня очолить перший віцепрем'єр-міністр Юлія...
Трамп виступив з різкою критикою на адресу Путіна
Президент США Дональд Трамп різко розкритикував господаря Кремля Владіміра Путіна, заявивши, що той говорить "багато нісенітниць".Про це він сказав на...
Average Rating