Європарламент схвалив резолюцію, у якій закликає переглянути відносини ЄС із Азербайджаном після того, як операція Баку проти Нагірного Карабаху призвела до виїзду з регіону фактично всього населення.
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
Резолюцію схвалили 491 голосом "за", проти голосували 9 євродепутатів і 36 – утрималися.
У тексті депутати засуджують збройну операцію, проведену Баку проти невизнаної республіки у Нагірному Карабаху 19-20 вересня, називаючи її порушенням міжнародного права і прав людини та зривом попередніх спроб домовитися про мир.
З огляду на те, що регіон після цього залишили понад 100 тисяч етнічних вірмен, практично все населення Карабаху, євродепутати прирівнюють ситуацію до етнічної чистки.
Парламентарі закликають ЄС і країн-членів надати Вірменії допомогу для прийняття цих біженців з Карабаху, а також закликають до "точкових санкцій" проти посадовців уряду Азербайджану у зв’язку з систематичними порушеннями режиму тиші, а також порушеннями прав людини у Карабаху. Також вимагають розслідувати дії азербайджанських військових, що мають ознаки воєнних злочинів.
На додачу, євродепутати засудили агресивну риторику керівництва Азербайджану щодо Вірменії, застерегли Баку від "воєнного авантюризму" і закликали Туреччину використати свій вплив на керівництво Азербайджану.
Європарламент закликає ЄС переглянути відносини з Азербайджаном, оскільки, на його думку, стратегічне партнерство з країною, до якої є великі питання з точки зору дотримання міжнародного права й прав людини, несумісне з цілями зовнішньої політики ЄС.
Якщо політика Азербайджану суттєво не змінюється, депутати пропонують призупинити спрощений візовий режим з Азербайджаном, а також закликають зменшувати залежність від газу з Азербайджану і бути готовими до повного припинення такого імпорту у разі прямої чи гібридної агресії Азербайджану проти Вірменії.
Нагадаємо, на полях саміту Європейської політичної спільноти у Гранаді планувалися переговори лідерів Вірменії та Азербайджану, але президент Азербайджану Ільхам Алієв скасував участь. Також на саміт у Гранаді не поїхав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, пояснивши це зайнятістю.
Неофіційно повідомляли, що нібито причиною відмови Алієва стало небажання західних партнерів долучити Анкару до переговорного формату, а також реакція Франції на операцію Азербайджану у Нагірному Карабаху.
Вірменський прем’єр Нікол Пашинян зазначив, що до новини про відмову Алієва їхати в Іспанію Єреван оцінював як "дуже ймовірний" шанс на підписання мирної угоди між країнами.
Інші Новини
Держсекретар США Рубіо назвав потенційного наступника Трампа
Державний секретар США Марко Рубіо не відкинув, що кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах 2028 року може стати нинішній...
Ізраїль погодився призупинити військові дії в Газі для доставки гумдопомоги
Ізраїль 27 липня оголосить про тактичну паузу у військових діях у секторі Гази для постачання гуманітарної допомоги. Про це заявила...
У Держдепі різко відреагували на розслідування Франції щодо Twitter
Держдепартамент США засудив кримінальне розслідування, відкрите у Франції проти Twitter, що належить Ілону Маску. Соціальну мережу підозрюють в іноземному втручанні.Про...
Конфлікт Камбоджі та Таїланду: загинули десятки, евакуйовано понад 100 тисяч осіб
Міноборони Таїланду повідомило про відбиття військового вторгнення Камбоджі в провінції Трат. Конфлікт на кордоні загострився після двох днів запеклих боїв.Про...
ЦПД: У Росії раптово скасували головний військово-морський парад
В Росії раптово скасували головний військово-морський парад країни, який зазвичай проводиться у Санкт-Петербурзі 27 липня. Причини скасування в уряді РФ...
Президент Єврокомісії та Трамп проведуть зустріч у Шотландії: що обговорять
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що зустрінеться із президентом США Дональдом Трампом у неділю, 27 липня, у...
Average Rating