У квітні 2022 року в Україні та за її межами з використанням платіжних карток було здійснено близько 550 млн операцій на суму 450 млрд грн – порівняно з довоєнним січнем 2022 року кількість операцій зменшилася на 15%, а сума зросла на 2%.
Про це повідомляє НБУ.
"Зокрема, в Україні протягом квітня 2022 року з використанням платіжних карток було здійснено понад 505 млн операцій на суму близько 375 млрд грн. Це менше на 20% за кількістю та 10% за сумою проти січня 2022 року.
Таке скорочення в умовах війни не є значним та свідчить, що українська фінансова система продовжує стабільно функціонувати, а громадяни мають можливість забезпечувати свої фінансові потреби", – йдеться у повідомленні.
"Від самого початку війни ми разом із банками та платіжними системами робили все можливе для забезпечення повноцінної роботи платіжної карткової інфраструктури. Кошти громадян на рахунках доступні їм цілодобово та 7 днів на тиждень. Ми дбаємо про фінансовий захист українців, так буде й надалі. Адже можливість використовувати свої картки щодня в Україні чи за кордоном ми вважаємо базовою потребою, особливо під час війни", – заявив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.
Зазначається, що українці віддавали перевагу безготівковим операціям із платіжними картками, які є безпечнішими в умовах воєнного стану.
Так, у квітні 2022 року частка безготівкових операцій із використанням платіжних карток у межах України за сумою становила 71% (у січні 2022 року цей показник становив 62%).
"Водночас частка за кількістю залишилася майже незмінною – 90% (за січень 2022 року – 91%). Тобто 9 із 10 операцій із картками були безготівковими", – заявляють в НБУ.
За кордоном у квітні цього року українці з використанням платіжних карток українських банків витратили приблизно 75 млрд грн, переважна більшість цих коштів – це оплата товарів у POS-терміналах торговельної мережі та отримання готівки в банкоматах вимушеними українськими переселенцями.
У Нацбанку підкреслюють, що війна негативно вплинула на стан платіжної інфраструктури для приймання платіжних карток. За оцінкою НБУ, кількість активних платіжних терміналів у торговельній та сервісній мережах станом на 01.05.2022 порівняно з початком року зменшилася на третину, а кількість банкоматів – на 20%.
"Це пов’язано з тим, що значна кількість таких платіжних пристроїв розташована в місцях, де ведуться активні бойові дії або на територіях, які тимчасово не контролюються українською владою. Також не всі торговельні підприємства відновили роботу на територіях, які були звільнені Збройними Силами України", – пояснили в НБУ.
Інші Новини
Роботодавці назвали найбільш потрібні професії в Україні
До рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили в основному робітничі професії. Про це свідчать результати дослідження ринку праці,...
Гороховський пояснив, чому військовим обнуляють кредитні ліміти у Monobank
Військові скаржаться, що після звернення до банків із проханням скасувати відсотки за законом, їм обнуляють кредитні ліміти. У Monobank пояснили...
AstraZeneca після заяв Трампа перестала бути найдорожчою компанією Британії
Компанія AstraZeneca Plc втратила статус найдорожчої компанії Великобританії, поступившись HSBC. Це сталося після того, як заяви президента США Дональда Трампа...
США та Китай помирилися: як відреагував валютний ринок
На вихідних у Женеві відбулися економічні та торговельні переговори на високому рівні між делегаціями США та Китаю. Були проведені всебічні...
Імпорт бензину до України зріс майже на 30%: закріпився новий лідер
У квітні імпорт бензину в Україну залишався стабільним і, як і в березні, трохи не дотягнув до 100 тис. т....
Міноборони допустило до використання вітчизняний наземний робот “Спайдер”
Кодифіковано та допущено до експлуатації у підрозділах Збройних сил України наземний роботизований комплекс "Спайдер". З посиланням на Міністерство оборони. Про...
Average Rating