Верховна Рада на поточному пленарному тижні зосередиться на першому читанні проєкту державного бюджету на 2024 рік і планує винести на розгляд низку інших резонансних законопроєктів.
Рішення ухвалили на погоджувальній раді керівників фракцій і груп парламенту.
Так, Верховна Рада на пленарному тижні зосередиться на першому читанні проєкту державного бюджету на 2024 рік.
Відомо, що у депутатів є щонайменше 1620 пропозицій до проєкту державного бюджету на 2024 рік, якими передбачається збільшення видатків держбюджету на додаткову суму 12,5 трильйонів гривень.
Крім того, Верховна Рада має намір вирішити долю законопроєкту №10037 про перенаправлення податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих в державний бюджет.
Відомо, що в проєкті бюджету на 2024 рік закладено доходи в розмірі 1,7 трлн грн, що на чверть більше, ніж у кошторисі на 2023 рік. Таке зростання пояснюється насамперед спрямуванням військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного бюджету.
Бюджетний комітет парламенту рекомендував Верховній Раді ухвалити в цілому законопроєкт №10037 і запропонував із 2024 року залишати 10% ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців у військових частинах.
Водночас законопроєкт про вилучення ПДФО у громад суттєво переглянули до другого читання.
Також, на порядок денний буде винесено законопроєкт про діяльність релігійних організацій №8371 авторства Кабінету міністрів. Цей документ пропонує не допускати діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (РПЦ).
Відомо, що зібрано близько 186 підписів під зверненням до голови Верховної Ради із закликом про розгляд законопроєктів щодо заборони діяльності в Україні церков, якими керують із Російської Федерації.
На порядку денному Верховної Ради буде також законопроєкт №9269-д про фінансовий моніторинг політично значущих осіб (РЕР) – важливого структурного маяка програми співпраці з МВФ.
Напередодні у МВФ уже заявили, що термін виконання цього структурного маяка на кінець вересня не було дотримано. Фахівці МВФ дуже розраховують, що реформа буде прийнята і реалізована на практиці без зволікань. Зокрема, Міжнародний валютний фонд заявив про неприпустимість спроби депутатів відтермінувати фінансовий моніторинг політично значущих осіб.
На пленарному засіданні Верховна Рада також розгляне проєкт закону №10062 про автоматичне отримання учасника бойових дій.
Планується заслухати міністра у справах ветеранів.
Інші Новини
Китай значно скоротив свої американські облігації на користь Британії
У березні поточного року вперше майже за 25 років (з жовтня 2000-го) Великобританія випередила Китай за обсягом американських облігацій. Це...
Туск після розмови з Трампом: попереду можуть бути “дуже тяжкі дні”
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після розмови європейських лідерів з президентом США Дональдом Трампом заявив, що на переговорах у Стамбулі РФ...
Ігровий бізнес та його вплив на економіку України
Азартна індустрія в Україні продовжує стрімко зростати, залучаючи все більше гравців та інвесторів. Після легалізації азартних ігор у 2020 році...
Вперше за шість місяців: у Росії сповільнилася інфляція
Зростання споживчих цін у Росії, яке тривало шість місяців поспіль, у квітні ймовірно призупинилося. Про це пише Bloomberg.Видання зазначає, що...
Кабмін виділяє майже 900 млн грн на відновлення Запорізької та Харківської областей
Кабмін 16 травня виділив 298 млн грн для реалізації чотирьох проєктів відновлення в Запорізькій області, а також затвердив протокольне доручення...
Кабмін змінив розрахунок стажу для пенсій за радянський період
Кабінет міністрів затвердив низку документів щодо визначення стажу роботи на території республік СРСР до 1992 року для призначення пенсій. Про...
Average Rating