У НБУ очікують, що до кінця 2022 року інфляція перевищить 20%, але це контрольований рівень. При цьому гіперінфляція є дуже нереалістичним сценарієм.
Про це в інтерв'ю ютуб-каналу "Шкарпова запитає" заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
На питання про ризик повторення подій 1990-х років, коли інфляція налічувала тисячі відсотків та спостерігався дефіцит базових товарів споживання, Ніколайчук відповів:
"Мені здається, зараз ситуація дуже відрізняється від 90-х. У нас уже збудовані державні інституції. І якість макроекономічного менеджменту на зовсім іншому рівні. У мене є тверда віра, що ми зможемо уникнути помилок тих років, коли ситуація в країні характеризувалася гіперінфляцією, стрімким падінням виробництва, спробою вирішити ці проблеми печаткою грошей."
Серед основних причин інфляції він, крім дефіциту товарів та руйнування бізнесів, розрив ланцюгів постачання, вибуховий попит у тих регіонах, куди люди масово переїхали, друк грошей НБУ для фінансування дефіциту держбюджету також назвав загальний стрибок інфляції у світі, і особливо – у нашому регіоні .
"Наприклад, в Естонії інфляція досягла майже 19%, у Польщі – 12%, у Чехії – 14%. Багато в чому це пов'язано із наслідками війни в Україні та подорожчанням продуктів харчування та пального.
В Україні, напевно, найбільше впливає те, що в окремі регіони країни досить ускладнена логістика насамперед продовольчих товарів через блокування доріг російськими загарбниками. Цей дефіцит пропозиції спричиняє суттєві зміни цін.
Загалом в Україні інфляція у травні становила 18%. Але, наприклад, у Херсонській області, де доступ до продукції для населення дуже ускладнений – 35%”, – заявив Ніколачук.
За його словами, гіперінфляція є дуже нереалістичним сценарієм.
"Ми очікуємо, що до кінця року інфляція перевищить 20%, але це контрольований рівень. Він швидше відображення тих проблем, які країна має під час війни. Але це не порівняти з тими тисячами відсотків, які Україна мала на початку 1990-х", – резюмував заступник голови НБУ.
Нагадаємо:
Інфляція в Україні у травні прискорилася до 18% у річному вирахуванні з 16,4% місяцем раніше.
Зростання споживчих цін у квітні прискорилося до 16,4% у річному обчисленні, насамперед через подорожчання продовольства.
Інші Новини
США запроваджує нові санкції проти компаній та фізосіб із РФ, Китаю та КНДР
Сполучені Штати запроваджують санкції проти компаній та фізичних осіб із Росії, Китаю та Північної Кореї в рамках закону про нерозповсюдження...
В “Укренерго” оприлюднили графіки відключень на четвер
В "Укренерго" змінили графіки відключення електроенергії на четвер, 28 листопада. Відключення будуть застосовуватись як для побутових споживачів, так і для...
У Раді підтримали підвищення акцизів на цигарки
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав підвищення акцизів на цигарки протягом кількох років. Про це...
Кабмін закликав президента підписати закони про держбюджет-2025 та підвищення податків
Кабінет Міністрів закликав президента Володимира Зеленського якнайшвидше підписати закони про державний бюджет на 2025 рік та підвищення податків в України....
Євросоюз затвердив бюджет на наступний рік
Президентка Європарламенту Роберта Метсола підписала бюджет ЄС на 2025 рік після того, як євродепутати підтримали його більшістю голосів – документ...
Кабмін погодив кандидатури незалежних членів наглядової ради “Укренерго”
Кабінет Міністрів України погодив кандидатури переможців відбору на посади незалежних членів наглядової ради оператора системи передачі НЕК "Укренерго". Відповідне розпорядження...
Average Rating