В Україні триває загальна мобілізація, і після отримання повістки кожному громадянину призовного віку треба пройти медичний огляд. Він визначає, чи придатна людина до військової служби. Відмовитися від вручення повістки можна лише в окремих випадках.
Чи є способи, як законно відмовитися від вручення цього документ, пояснила юрист практики військового права юридичної компанії "Приходько та партнери" Тетяна Козян.
"Такий варіант розвитку подій можливий та цілком законний в окремих випадках, однак потрібно розуміти всі ризики та те, що відмовитись від отримання повістки без об’єктивних причин не можна", – зазначає юрист.
Тобто для відмови в отриманні повістки призовник повинен мати конкретні і поважні причини, серед яких:
якщо у документі вказані неправильні дані отримувача (повістка може бути адресована комусь іншому); повістку вручає не уповноважена для цього особа; немає печатки /підпису комісара ТЦК та СП.
Таким чином, якщо при врученні повістки ви зауважили об’єктивні помилки, існує можливість відмовитись від її підписання, каже фахівець. У такому разі співробітник ТЦК та СП повинен скласти акт про відмову від отримання повістки у присутності свідків.
"Однак пам’ятайте, що незначна помилка у повістці не є поважною причиною відмови від отримання повістки або неприбуття у ТЦК та СП у розумінні вимог закону, та у випадку неявки у зазначений час настає адміністративна відповідальність, яка передбачає сплату штрафу, а за наявності відповідних підстав може наставати кримінальна відповідальність. А відтак, слід виходити зі змісту та загального усвідомлення самого виклику до ТЦК та СП", – звертає увагу Тетяна Козян.
Вона зазначає: як свідчать публікації в медіа, якщо військовозобов'язаний відмовляється брати повістку у воєнний час, "прослідковуються негативні тенденції представників ТЦК та СП застосовувати не зовсім законні та репресивні заходи до таких осіб".
"Після фіксації вашої відмови від отримання повістки та складання акту, справа передається на розгляд керівникам ТЦК та СП, який в результаті може стягнути штраф за порушення правил військового обліку", – каже юристка.
Штраф можна оскаржити в суді, де ТЦК та СП буде доводити, що ви порушили правила обліку, тобто відповідальність настає саме за порушення правил обліку, а не за те, що ви відмовились від повістки, додає вона.
Інші Новини
США найближчими днями оголосять про нову військову допомоги Україні
Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати ближчими днями оголосять новий пакет оборонної допомоги Україні та...
Борис Джонсон закликав дати Україні лендліз та оголосити дату вступу до НАТО
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав надати Україні кредит на $500 млрд та оголосити дату вступу країни до НАТО....
Дуда заявив, що Шольц заважає Трампу завершити війну в Україні
Канцлер Німеччини Олаф Шольц намагається усунути обраного президента США Дональда Трампа від переговорів щодо завершення війни в Україні, заявив президент...
Італія не зняла заборону на удари по РФ своєю зброєю – Le Monde
Уряд Італії підтвердив свою позицію щодо використання українськими силами зброї, наданої Римом. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні наголосив, що...
У Балтійському морі пошкодили ще один телекомунікаційний кабель
Технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс заявив про пошкодження кабеля зв'язку між Литвою та Швецією, що пролягає у...
У Трампа розкритикували дозвіл на удари ATACMS по РФ
Обраний Дональдом Трампом радник з національної безпеки Білого дому, конгресмен від Флориди Майк Волтц заявив, що дозвіл на удари ракетами...
Average Rating