Працівники ДБР та СБУ викрили й заблокували масштабну схему ухилення від мобілізації, до якої були залучені посадовці 9 військкоматів переважно з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини та спільники з інших областей.
За даними слідства, організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки.
Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо неправдиві дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я.
До "пакету" документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов'язаними встановленої процедури. Учасники угруповання надавали "клієнтам" поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину державного кордону.
Більшість документів оформлялася через один із районних ТЦК та СП Київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з 7 київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.
За наявною інформацією, фігуранти допомагали "вирішувати питання" й у багатьох інших регіонах України.
У ДБР зазначають, що організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина відповідала за "рекрутинг" клієнтів, інша за незаконне оформлення документів. Представники обох "гілок" для конспірації між собою не перетиналися.
За попередніми даними слідства за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей.
Вартість "послуги" складала від 6 до 10 тисяч доларів США з однієї особи в залежності від стартового пакета документів. Клієнтами були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами.
Під час понад 40 обшуків за місцями роботи у ТЦК та проживання фігурантів у різних регіонах України, правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію протиправної схеми.
У ході досудового слідства, працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили "послуги" зловмисників.
Наразі організатору та шести особам з його "найближчого оточення" повідомлено про підозри.
Також правоохоронці перевірять правдивість зняття з обліку чоловіків призовного віку у цих ТЦК та у разі виявлення фальсифікацій буде вирішуватись питання щодо відновлення установчих даних ухилянтів у Електронному реєстрі військовозобов'язаних.
Фото: dbr.gov.ua
Інші Новини
У Києві підлітки побили військового: двох затримала поліція
Поліція Києва затримала двох 17-річних хлопців, які побили військового у Києві.Про це повiдомила поліція Києва, місцеві Telegram-канали.За попередньою інформацією правоохоронців,...
В поїзді Суми – Київ сталась пожежа, загинув залізничник
У поїзді №115 Суми-Київ поблизу станції Путивль сталась пожежа. Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці". "Через пожежу у вагоні загинув залізничник,...
Вулиці Запоріжжя почнуть патрулювати поліцейські дрони: маршрути
Відсьогодні, 18 квітня, у Запоріжжі розпочинає роботу поліцейський аеропатруль. Дрони, оснащені камерами, стежитимуть за ситуацією у місті.Про це повідомляє Facebook...
Стало відомо, cкільки відкрито справ за борги перед ТЦК з початку року
З початку 2025 року в Україні відкрили 17 007 виконавчих проваджень через борги за штрафи ТЦК — це понад 4700...
На Закарпатті внаслідок вибуху гранати загинули двоє людей
У селі Лалово Мукачівського району внаслідок вибуху гранати загинули двоє людей. Про це йдеться у повідомлення управління поліції в Закарпатській...
У Києві консультант судді Конституційного суду “бронював” чоловіків від мобілізації
Поліція Києва та Служба безпеки України викрили адвоката, який за 15 000 доларів бронював чоловіків від призову до ЗСУ. З...
Average Rating