Залежність США від російського ядерного палива становить критичну загрозу національній безпеці та кліматичним цілям. Про це заявила Financial Times Кетрін Хафф, помічниця міністра з питань ядерної енергетики.
За її словами, "викликає серйозне занепокоєння" той факт, що близько 20 відсотків палива, яке використовується в американському парку ядерних реакторів, постачається за контрактами на збагачення з російськими постачальниками.
Хафф зазначила, що Росія контролює майже 50 відсотків світових потужностей зі збагачення урану і протягом багатьох років успішно працювала над тим, щоб підірвати ланцюжок постачання ядерної енергії в США, демпінгуючи дешеві продукти зі збагаченого урану на світових ринках.
"Дуже важливо, щоб ми позбулися нашої залежності, особливо від Росії. Якщо ми не будемо діяти, Росія продовжуватиме утримувати ядерний потенціал США", – сказала Хафф в інтерв'ю.
"Без дій Росія продовжуватиме утримувати цей ринок… це дійсно важливо для національної безпеки, для клімату, для нашої енергетичної незалежності", – зазначила вона.
США та їхні союзники запровадили санкції проти російської нафтової та газової промисловості після повномасштабного вторгнення РФ в Україну минулого року, що коштувало Москві десятки мільярдів доларів втрачених доходів. Але Вашингтон утримався від того, щоб перешкодити російському ядерному гіганту "Росатому" продавати ядерне паливо і послуги зі збагачення американським і західним операторам електростанцій, оскільки існує мало альтернативних джерел постачання.
Ланцюжок постачання ядерного палива починається з видобутку та збагачення уранової руди. Але саме хімічний процес перетворення руди на газ гексафторид урану, а потім збагачення ізотопу урану-235 до рівня близько 5 відсотків, необхідний для стандартних форм ядерного палива, є домінуючим у "Росатомі", кажуть експерти.
Існує лише кілька західних постачальників послуг зі збагачення ядерного палива, включаючи французьку компанію Orano і Urenco, консорціум Великої Британії, Німеччини та Нідерландів. Tenex, дочірня компанія корпорації "Росатом", є єдиною компанією у світі, що забезпечує комерційний продаж нового типу палива під назвою Haleu – низькозбагаченого урану з високим вмістом урану, збагаченого до 5-20 відсотків, який може використовуватись у новому поколінні менших, більш ефективних реакторів.
Хафф повідомила, що адміністрація Байдена звернулася до Конгресу з проханням виділити додаткові $2,16 млрд на підтримку стратегії стимулювання американських компаній до нарощування потужностей зі збагачення та переробки урану.
За її словами, цей план зробить Міністерство енергетики довгостроковим покупцем останньої інстанції для компаній, щоб забезпечити адекватне постачання палива для майбутнього парку ядерних реакторів, що розширюється.
Однак, як зазначила Хафф, успіх цієї державної інвестиції залежатиме від запровадження довгострокових обмежень на російську ядерну продукцію та послуги.
"Ми бачили в минулому, що демпінг дешевого російського збагаченого урану історично дійсно завдав шкоди нашому паливному циклу і привів нас туди, де ми знаходимося сьогодні", – сказала Хафф, додавши, що в Конгресі існує двопартійна підтримка ядерної енергетики.
Законопроєкт про заборону імпорту урану з Росії пройшов підкомітет Палати представників у травні. Аналогічний законопроєкт знаходиться на розгляді в Сенаті.
Інші Новини
НАТО підготує відповідь на військові навчання Росії та Білорусі – глава МЗС Литви
Країни НАТО можуть відреагувати на спільні військові навчання Росії та Білорусі "Захід", які відбудуться восени 2025 року. Відповідь Альянсу залежить...
Президент Вірменії підписав закон про початок вступу країни до ЄС
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.Про це повідомила пресслужба вірменського лідера.Після...
Канада заявила про готовність стати світовим лідером замість США
США десятиліттями домінувала США у світовій економіці. Канада готова взяти на себе цю роль.Про це заявив прем’єр-міністр Канади Марк Карні,...
Венс: США захищатимуть свої інтереси на Гренландії “за будь-яку ціну”
Американський віцепрезидент Джей Ді Венс на тлі візиту прем’єрки Данії Метте Фредеріксен до Гренландії заявив, що США захищатимуть свої інтереси...
У Пентагоні проведуть розслідування щодо переписок Гегсета у Signal
Виконувач обов’язків генерального інспектора Міністерства оборони США проведе розслідування щодо використання главою Пентагону Пітом Гегсетом застосунку Signal для обговорення у...
Трамп: США близькі до угоди з Китаєм про TikTok
Президент Дональд Трамп заявив, що США близькі до подання плану, який позбавить китайську соцмережу TikTok від блокування в Америці. Про...
Average Rating