Україна має непокриту потребу у зовнішньому фінансуванні на наступний рік – 29 млрд доларів, при цьому, в частині оподаткування і внутрішніх запозичень можливості держави дійшли межі.
Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час під час дискусії щодо законопроєкту №10037, який передбачає перерозподіл "військового" ПДФО з місцевих до державного бюджету (був ухвалений у другому читанні 8 листопада, – ред.).
"Зараз в нас непокрита зовнішня потреба (зовнішнє фінансування, – ред.) 29 мільярдів. Це проблема уряду, проблема посольств, проблема президента. Ми шукаємо, як закрити ці 29 мільярдів", – зазначив міністр.
"Це питання критичне. … Я не знаю, яким чином ми їх будемо покривати в наступному році. В мене просто немає зараз відповіді на це питання", – сказав урядовець.
Він наголосив, що йдеться не про кошти на дороги або подібні видатки.
"Ми забираємо кошти з доріг повністю. Це проблема. Забираємо всі капітальні видатки, які є в центральній владі. Це також проблема, тому що це питання нашого економічного виживання. Але зараз не про це. Нам зараз треба створити умови, для того, щоб ми переломили хід військової кампанії", – сказав Марченко.
"У когось зараз йде бурхливе відновлення від війни, а хтось займається банальним питанням виживання на середньострокову перспективу. Без відсутності ясних і зрозумілих перспектив, з боку, яким чином ми будемо утримувати військову машину і всю військову кампанію. … І я не знаю, як це донести, що коли хтось жебракує і намагається знайти спосіб профінансувати військову кампанію, хтось … закуповує озеленення", – додав він.
При цьому, за словами урядовця, внутрішні резерви країни практично вичерпані.
"У частині оподаткування ми дійшли в межі, і в частині запозичень внутрішніх ми також близькі до межі", – зазначив Марченко.
За словами міністра, ціна питання законопроєкту №1037 – це додаткових 215 мільярдів гривень, які тепер зможе отримати державний бюджет.
"Але якщо ви зараз поспілкуєтесь з представниками Міністерства оборони, Збройних Сил, вони скажуть, що їм потрібно набагато вищі видатки", – наголосив він.
Нагадаємо:
Одним з перших законопроєкт №1037, який Верховна Рада з другої спроби все ж таки ухвалила в остаточному другому читанні, прокоментував мер Києва Віталій Кличко. Він зазначив, що "забравши у міст і селищ військовий ПДФО, Верховна рада, уряд демонструють, що центральна влада не впоралася з фінансуванням армії".
Інші Новини
В “Укренерго” оновили графіки відключень світла на суботу
У суботу 23 листопада енергетики протягом дня застосовуватимуть одну чергу відключень електроенергії.З посиланням на пресслужбу НЕК "Укренерго". Зазначають, що з...
Президент підписав указ про позбавлення держнагород 34 зрадників
Указами № 778/2024 та № 779/2024 від 22 листопада 2024 року Президент Володимир Зеленський ввів в дію два рішення Ради...
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн “зимової підтримки”
Міністерство економіки розповіло, як можна отримати 1000 гривень за президентською програмою. Програма діятиме в грудні-лютому. Отримати тисячу можна за допомогою...
Bloomberg: Ділова активність в єврозоні несподівано скоротилася
Ділова активність в єврозоні несподівано скоротилася в листопаді, що свідчить про шкоду, завдану політичним хаосом та посиленням розбіжностей щодо торгівлі....
Кабмін пропонує збільшити виплату родинам загиблих цивільних захисників
Кабінет Міністрів погодив законопроєкт про збільшення виплати родинам загиблих цивільних осіб одноразової грошової допомоги. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис...
“Тисяча Зеленського”: стало відомо, яку суму виділив Кабмін
Кабмін затвердив реалізацію плану щодо виплати "тисячі Зеленського". Зокрема, буде витрачено 5 млрд гривень. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко....
Average Rating