Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький НПЗ. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, незважаючи на міжнародні санкції.
Про це повідомляє The Washington Post.
"Нафтопродукти, що походять із Росії, продовжували надходити на нафтопереробний завод Motor Oil Hellas на березі Егейського моря в Греції", – ідеться в матеріалі.
Зазначається, що маршрут поставок пролягав через нафтосховище в Туреччині, що дозволяло приховати приналежність нафти до РФ. Фактично право власності на продукцію кілька разів переходило з рук у руки, перш ніж вона досягла Греції.
Видання пише, що точну кількість мазуту російського походження в продукції, яку закуповує Пентагон, визначити не вдалося. Ці продукти очищаються з використанням безлічі інгредієнтів, які неможливо відстежити в процесі виробництва.
Також не вдалося встановити, чи був у якийсь момент шляху мазут з Росії перемаркований як такий, що прибув з іншої країни. Документи, що описують походження партії нафти, відомі як сертифікати походження, не є загальнодоступними.
Що про це говорять у Пентагоні
Пентагон підписав з грецьким нафтопереробним заводом нові контракти на суму у майже 1 мільярд доларів відтоді, як заборона США набула чинності в березні минулого року.
Згідно зі звітами про відвантаження, з лютого понад 1 мільйон барелів авіагасу від Motor Oil Hellas також було надіслано державним і корпоративним покупцям в Італії, Франції, Іспанії та Великій Британії.
Представник Агентства оборонної логістики Пентагону Джо Йосва заявив, що йому невідомо про те, що паливо з Росії прямує до його грецького постачальника.
Агентство вважає, що його підрядники, зокрема Motor Oil Hellas, "несуть відповідальність за забезпечення дотримання застосовних законів і правил, що стосуються бізнесу з Росією і російськими компаніями" і "повинні підтвердити своє дотримання таких законів і правил у рамках процесу придбання".
Згідно із санкційними правилами, турецьким підприємствам дозволено приймати російське паливо. Грецький нафтопереробний завод не може цього зробити.
Ембарго на російську нафту
Нагадаємо, з 5 грудня 2022 року діє ембарго Європейського Союзу на імпорт морської нафти з території Росії. Крім того, країни G7 та Австралія запровадили цінову стелю на рівні 60 доларів за барель для російської нафти.
Нещодавно Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції, причиною яких стали порушення цінової стелі під час продажу російської нафти.
Видання Financial Times написало, що Росія обходить санкції і встановлений США ціновий ліміт на продаж нафти. Це змушує західні країни шукати шляхи посилення одного зі своїх ключових економічних обмежень проти країни-агресора.
Інші Новини
Китай звинуватив іноземні спецслужби у незаконному вивезенні рідкісноземельних металів
Міністерство державної безпеки Китаю звинуватило спецслужби іноземних країн у незаконному вивезенні з країни рідкісних земельних металів шахрайським способом. Про це...
Ізраїль обстріляв місто на півдні Сирії, де почалися повстання
Армія Ізраїлю знову обстрілює з повітря місто Ес-Сувейда на південному заході Сирії. Арабські племена оголосили повстання проти друзького ополчення аль-Хіджрі...
WSJ дізналося про непристойний лист, який Трамп міг написати Епштейну
Президент США Дональд Трамп міг написати непристойне привітання фінансисту Джеффрі Епштейну, якого звинувачують у тому, що він постачав відомим людям...
У Німеччині закликали встановити нагляд спецслужб над партією “подруги Путіна”
Окремі німецькі політики закликали контррозвідку країни – Федеральне відомство із захисту конституції – встановити нагляд за ультралівим Альянсом Сари Вагенкнехт...
У Трампа виявили хронічну венозну недостатність
Президент США Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через "незначне набрякання" ніг і синці на одній з рук. У глави Білого...
Угорщина заборонила в’їзд трьом військовим через “вбивство” угорця в ТЦК
Влада Угорщини заборонила в'їзд трьом військовослужбовцям ЗСУ через нібито "вбивство" угорця в одному з теріторіальних центрів комплектування у Закарпатській областіПро...
Average Rating