Болгарія починає отримувати доходи від нового податку на імпорт та транзит трубопровідного газу з Росії. Податок, який набув чинності з середини жовтня, покликаний збільшити доходи та обмежити можливості Росії фінансувати війну проти України. Про це повідомляє Bloomberg.
За словами міністра фінансів Асена Василєва, уряд розраховує отримати перші щомісячні надходження протягом наступних десяти днів.
Чи зможе Софія досягти цих цілей, поки що невідомо. Угорщина, яка залежить від російського газу, що транзитується через Болгарію, заявила, що цей захід є незаконним, і вимагає, щоб Європейський Союз провів розслідування. Сербія та Північна Македонія також висловили стурбованість.
Російський енергетичний монополіст "Газпром" не повідомив, чи має намір він платити, що ставить під сумнів ефективність цього заходу.
"Сподіватимемося, що це станеться, – заявив Васильєв журналістам минулого тижня, говорячи про потенційні виплати "Газпрому". – Давайте не спекулюватимемо".
Транзит газу через Болгарію
Минулого року Росія відключила газ для внутрішніх постачань Болгарії після того, як балканська країна відмовилася платити за паливо в рублях, чого Москва вимагала після початку війни. Тим не менш, Болгарія залишається ключовим маршрутом транзиту російського газу до регіону.
Болгарське продовження трубопроводу "Турецький потік" дном Чорного моря, яке Росія використовує для обходу транзиту через Україну, майже повністю зайняте "Газпромом" за довгостроковим контрактом.
Відмова платити податок, встановлений у розмірі 11 доларів за мегават-годину, може призвести до того, що Болгарія заблокує або відкличе активи компаній, які не платять, заявив Василєв минулого місяця.
Болгарія, яка до війни в Україні отримувала майже весь свій газ із Росії, наразі задовольняє третину своєї річної потреби за рахунок довгострокового контракту з азербайджанською SOCAR. Вона також отримує скраплений природний газ з терміналів у Греції та Туреччині. Сербія також працює над угодою із SOCAR, а також над новим трубопроводом із Болгарією.
Інші Новини
У Раді розповіли, чи планують нове підвищення податків
Україні знадобиться більше видатків на оборону. На відміну від минулого року податки підвищувати не планують. Про це сказала голова Бюджетного...
Мінфін планує закласти в держбюджет на 2026 рік сценарій продовження війни
Міністерство фінансів України повинно закласти в проєкт бюджету на 2026 рік реалістичний сценарій видатків. Скоріше за все, це буде припущення...
ЄС продовжив на два роки правило заповнення газосховищ на 90%
Рада Європейського Союзу у п'ятницю, 18 липня, продовжила на два роки правило щодо заповнення газосховищ перед опалювальним сезоном на 90%....
Україна витратила 1,9 трлн грн держбюджету за півроку, у Мінфіні назвали витрати
За перше півріччя 2025 року видатки загального фонду державного бюджету України становили 1,9 трлн грн, що на 331,5 млрд грн...
У Раді пропонують запровадити можливість бронювання порушників законодавства про мобілізацію
Комітет Ради з питань нацбезпеки рекомендував ухвалити за основу законопроект, яким пропонується військовозобов'язаних, які порушили законодавство про мобілізацію, тимчасово брати...
Стефанішина: 2027 рік – кінцевий термін у підготовці України до вступу до ЄС
Ольга Стефанишина, яка до 17 липня обіймала посаду віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заявила, що завдання української влади...
Average Rating