Минулого тижня безготівковий курс долара знову вкотре ненадовго опустився нижче за 36,00 гривень. Мінімальні значення, а саме 35,975 гривень на позиції «бід» та 36,03 гривень на позиції «оффер» було зафіксовано вже у понеділок 20 листопада.
Національний банк, який активно проводив інтервенції і минулого тижня, проте не дозволив долару впасти ще сильніше. Зменшивши обсяг своїх продажів у понеділок та вівторок, НБУ дав ринку чіткий і недвозначний меседж: нижче за 36 гривень вартість безготівкового долара не опускатимуть.
Така позиція регулятора продиктована інтересами компаній-експортерів, які явно не мають наміру продавати долар занадто дешево. Тому Нацбанку доводиться балансувати, утримуючи курс у вузькому діапазоні. Для цього минулого тижня він продав 522,10 млн. доларів, що в 1,4 рази менше, ніж тижнем раніше.
У понеділок 27 листопада котирування на міжбанку пішли догори, досягнувши 36,29 гривень на позиції «бід» та 36,30 гривень на позиції «оффер». Як повідомили порталу «Курс України» представники казначейства одного з комерційних банків, «сьогодні НБУ продає рідко та дрібними обсягами». За словами скарбників, коли долар піднявся вище за рівень 36,25, активізувалися експортери і почали виставляти свої заявки на продаж.
Схоже, десь у районі 36,30-36,35 гривень за одного безготівкового «американця» проходить верхня межа умовного діапазону, який НБУ неявно окреслив і планує підтримувати. В цьому випадку будуть задоволені всі: і експортери, яким не доведеться продавати долари надто дешево, і імпортери, яких нинішній курс долара рятує від збитків.
Річ у тім, що поточна ситуація із блокуванням вантажоперевезень через українсько-польський кордон уже починає позначатися на українській економіці. Зокрема, повідомляють про зростаючі проблеми з постачанням палива в Україну. Зріджений газ, який заходив з боку Польщі, вже почав зростати в ціні: блокування польського кордону призвело до дефіциту та підвищення цін на нього в Україні на 30%. Утримуючи курс долара на низькому рівні, Національний банк надає підтримку імпортерам ПММ, добре розуміючи, що зростання вартості палива миттєво позначиться на всіх галузях.
Щодо готівкового долара, минулого тижня він подешевшав приблизно на 50 копійок. Минулого понеділка в гуртових обмінних пунктах столиці долар продавали по 37,75-37,78 гривень, а в п'ятницю 24 листопада цінник опустили до 37,53-37,55 гривень.
На обід понеділка великі партії готівкового «американця» у Києві продають по 37,59-37,60 гривень. У минулі мирні роки в цей час долар активно купували роздрібні торговельні мережі, які конвертували виручку після Чорної П'ятниці. Зараз вони купують здебільшого безготівковий долар (попит на який сьогодні вищий, ніж у звичайні дні), тому на готівковому курсі це поки що ніяк не позначилося.
Останній тиждень осені на валютному ринку очікується щодо спокійного. Потреба у гривні для оплати обов'язкових платежів та погашення кредитів забезпечить достатню пропозицію валюти, тому різких коливань та зростання курсу долара можна поки що не чекати.
На думку аналітиків порталу «Курс України», діапазон коливань курсу готівкового долара наступного тижня залишиться тим самим: 37,50-38,00 гривень. І лише у грудні можливі істотніші його зміни.
Інші Новини
В Україні щомісяця зростають зарплати: де платять найбільше
Середня зарплата в Україні серед пропозицій роботи у квітні сягнула 24,5 тис. грн, що більше березневого показника на 500 грн...
В Україні зросла кількість вакансій для людей без досвіду – дослідження
В Україні у квітні в 56% вакансій роботодавці очікували від шукачів досвід роботи. Відповідно, 44% пропозицій підходять і для новачків....
Філія Енергоатому отримала від Westinghouse сертифікат постачальника ядерного палива
Компанія Westinghouse Electric визнала філію Енергоатому "ОП Атоменергомаш" кваліфікованим та затвердженим постачальником компонентів ядерного палива (тепловидільних зборок, ТВЗ) для реакторів...
Bolt запустив послугу таксі для жінок у шести нових містах України
Компанія Bolt запустила категорію Women for Women у ще шести містах України: Чернігові, Одесі, Львові, Ужгороді, Мукачеві та Рівному.Ця ініціатива...
У The Economist оцінили масштаби військово-промислових можливостей Росії
Росія може здійснити агресію проти країн НАТО після відновлення своєї армії. Про це йдеться в матеріалі The Economist.Видання зазначає, що...
ЄС готує тарифний удар у відповідь Трампу: які товари потраплять під нові мита
Євросоюз підготував список американських товарів, які можуть потрапити під нові мита у відповідь на тарифну політику президента США Дональда Трампа.Про...
Average Rating