Read Time:1 Minute, 26 Second

Національне агентство України з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло бельгійського незалежного оператора газової системи Fluxys до списку міжнародних спонсорів війни.
Fluxys сприяє експорту російського зрідженого газу (ЗПГ), що забезпечує фінансування російського вторгнення в Україну.
Бельгійський оператор надає потужності для зберігання та перевалки російського зрідженого газу "Ямал СПГ" на своєму терміналі у Зебрюгге. Мажоритарна частка "Ямал СПГ" належить російській газовій компанії Новатек, яка безпосередньо причетна до фінансування воєнної агресії.
Звіт Міжнародного інституту енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) у 2022 році показав, що Fluxys та її акціонери отримували прибуток, сприяючи експорту російського ЗПГ на ринки Азії, Південної Америки та Близького Сходу, особливо у зимові місяці 2021-2022 років.
За перевалку російського ЗПГ Fluxys отримує 50 млн євро на рік за довгостроковим контрактом. Лише 7% цього газу йде на ринки Європи.

Основними акціонерами Fluxys є бельгійські муніципалітети (77,41%) та федеральний уряд Бельгії (3,44%). Обидві сторони стверджують, що поважають міжнародне гуманітарне право, яке забороняє навмисні напади на цивільних осіб чи критичну цивільну інфраструктуру. Ці зобов'язання суперечать фактичному продовженню співпраці з російською компанією "Новотек", зазначають у НАЗК.
Новотек належить російським олігархам Леоніду Міхельсону та Геннадію Тимченку. Компанія є основним постачальником російського ЗПГ на міжнародні ринки та найбільшим приватним виробником природного газу в Росії. Міхельсон та Тимченко входять до найближчого оточення Путіна і за допомогою його режиму захопили частки міжнародних компаній у російських нафтогазових проєктах.
У липні 2014 року Новатек внесли до санкційних списків США та Канади. У 2016 році США запровадили санкції проти кількох дочірніх компаній Новатека. У листопаді 2023 року США ввели санкції проти проєкту "Арктик СПГ 2 ", за рахунок якого Новатек планував подвоїти експортні потужності.
Послуги Fluxys допомагають Росії поповнити держбюджет цього року на 800 млн євро.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Майже 8000 українських компаній релокувалися через війну
Наступна новина Зеленський розповів, від чого залежить щвидкість отримання F-16