Всередині листопада всі політичні сили, представлені в українському парламенті, підписали меморандум про проведення наступних виборів тільки після завершення воєнного стану.
Про це повiдомляє сайт Верховної Ради, перший віцеспікер Олександр Корнієнко в коментарі УП.
Такої домовленості було досягнуто на зустрічі у форматі "Діалогів Жана Моне" задля миру та демократії, яка пройшла 10-12 листопада на Закарпатті.
У висновках, оприлюднених за результатами цієї події, йдеться зокрема про те, що керівництво Верховної Ради, голови та делеговані представники депутатських фракцій і груп ВР 9-го скликання "дійшли згоди, що майбутні вільні та чесні національні вибори (парламентські, президентські) проводяться після завершення війни та завершення дії воєнного стану із часом, достатнім для підготовки проведення виборів (не менше 6 місяців після закінчення воєнного стану)".
Під документом стоять підписи зокрема Давида Арахамії від фракції "Слуга народу", Юлії Тимошенко від "Батьківщини", Ірини Геращенко як співголови фракції "Євросолідарність", Олександри Устінової від "Голосу" та представників інших депутатських груп.
Зазначено, що вибори мають бути проведені на основі діючого Виборчого кодексу, зі збереженням за основу виборчих систем національних та місцевих виборів, повернувши норми, які забезпечують змагальність кандидатів у межах одного партійного списку (як приклад – скасування обмеження у 2556 від виборчої квоти, необхідних для просування кандидата у виборчому списку).
"Ми переконані, що майбутні загальнонаціональні вибори матимуть величезне значення для демократичних перспектив України і що вони повинні бути проведені з дотриманням міжнародних стандартів.
Однак ми також усвідомлюємо, що внаслідок війни та її наслідків проведення виборів буде пов'язане з унікальними викликами, які потребуватимуть широкого політичного консенсусу для їх успішного вирішення.
Тому в рамках наступного Діалогу Жана Моне ми продовжимо наш обмін думками щодо принципів, що можуть стати наріжними каменями майбутніх виборів в Україні".
Також вказано, що учасники Діалогу погодились працювати над розробкою спеціального закону, який врегулює особливості проведення перших післявоєнних виборів.
В коментарі "Українській правді" перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко підтвердив, що всі зобов’язання, які взяли на себе політсили, є у меморандумі.
"Діалоги Жана Моне" 10-12 листопада були присвячені широкому колу питань, серед яких було і питання виборів", – сказав він.
"Про інші подібні зустрічі щодо виборів мені наразі не відомо", – відповів Корнієнко на запитання, чи поверталися парламентарі до теми виборів після тієї зустрічі.
Довідково: Зустріч 10-12 листопада у форматі "Діалогів Жана Моне" відбулася вдев’яте із жовтня 2016 року та втретє за період роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання. Це була друга особиста зустріч після початку неспровокованої повномасштабної військової агресії з боку РФ.
Інші Новини
Трамп делегує Келлога у Рим на конференцію з відновлення України – ЗМІ
Посланець президента США Дональда Трампа щодо України Кіт Келлог планує цього тижня відвідати Рим, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським...
Спецпредставник Келлог прокоментував розмову Зеленського та Трампа
Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог прокоментував телефонну розмову між Дональдом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським....
Окупанти вночі масовано атакували портову інфраструктуру Миколаєва
У ніч на 6 липня російські окупаційні війська завдали масованого удару безпілотниками по портовій інфраструктурі Миколаєва. Про це повідомив керівник...
Не тільки фламінго. Які екзотичні птахи переселяться в Україну через зміну клімату
Через глобальне потепління Україна вже поступово змінюється: зими стають м'якшими, літо - спекотнішим і посушливішим, а південь країни наближається до...
Великі зграї зникають: куди поділись горобці й чи можемо ми втратити їх назавжди
Скорочення популяцій горобців - це загальносвітова тенденція. Тому, можливо, в майбутньому ми вже не побачимо зграї по 50-100 птахів.Про це...
Трамп: США розглядають питання передачі ракет Patriot Україні
Сполучені Штати розглядають питання передачі Україні ракет для комплексів ППО Patriot , які необхідні Києву для оборони від ракет ворога.Про...
Average Rating