Британія використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Україні контролювати Чорне море в рамках 10-річного пакту про безпеку, який буде підписано найближчими тижнями. Про це пише The Guardian.
Меморандум про взаєморозуміння пообіцяє "підтримувати Київ у боротьбі" з Росією, надаючи військову підтримку, зосереджену на військово-морських засобах, а також фінансову допомогу та обмін розвідданими.
Він також міститиме обіцянки післявоєнних гарантій безпеки, які стримуватимуть Москву, якщо вона знову зважиться на напад, включно з посиленням поставок зброї та відновленням санкцій.
Британські офіційні особи повідомили своїм українським колегам, що в рамках запланованого Меморандуму про взаєморозуміння країна зосередиться на зміцненні морського потенціалу Києва.
Військові лідери були вражені діями України в Чорному морі, де вона змусила російський флот відступити зі свого традиційного опорного пункту в окупованому Криму.
Частина озброєння, в тому числі ракети Brimstone, надійшла з Великої Британії, яка досі має один з найпотужніших військово-морських флотів у світі.
Нова угода ґрунтуватиметься на нещодавній заяві про те, що Велика Британія разом з Норвегією очолить "Коаліцію морських сил і засобів", яка передасть Україні два тральщики Королівських ВМС Великої Британії.
Джерело, близьке до переговорів, заявило, що угода продемонструє відданість підтримці України в боротьбі:
"Вона також передбачає надання гарантій надання допомоги у поствійськовому світі, якщо Росія знову нападе на Україну".
Британія сподівається використати свою морську міць і знання для подальшої розбудови військово-морських сил України.
Королівський військово-морський флот вже тренує українських фахівців з розмінування на безекіпажних підводних човнах для роззброєння, знешкодження російських бомб, мін-пасток і мін на своїх глибоководних судноплавних шляхах і підготовки до десантних рейдів.
Минулого року Британія почала надавати українським військам корабельні версії ракет Brimstone, які російські військові блогери приписують атакам на системи протиповітряної оборони в окупованому Криму.
На даному етапі джерела в оборонному відомстві Британії відмовилися ділитися будь-якими подробицями щодо озброєння, яке може бути надіслане Києву, окрім підтвердження того, що воно також включатиме наземні та повітряні засоби.
Інші Новини
У ВСУ пояснили, чому ТЦК відвідують масові заходи
Працівникам ТЦК доводиться виходити за межі приміщень і відвідувати масові заходи для залучення якнайбільше людей до війська.Про це заявив заступник...
У Києві анонсували акцію проти законопроєкту щодо НАБУ та САП
Ветеран російсько-української війни Дмитро Козятинський закликав киян зібратися увечері вівторка на акцію протесту після ухвалення законопроєкту щодо НАБУ і САП.Про...
Кличко прокоментував рішення Верховної Ради щодо НАБУ та САП
Мер Києва Віталій Кличко вважає, що рішення Верховної Ради щодо НАБУ і САП віддаляє Україну від Євросоюзу і наближує до...
Єврокомісар відреагувала на ухвалення Радою скандального закону про НАБУ та САП
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила про серйозну стурбованість у зв’язку з ухваленням Верховною Радою закону, що ліквідовує незалежність...
У Трампа застерегли Китай від “субсидування вбивств” в Україні
Посол США в НАТО Метью Вітакер заявив, що Китай підтримує Росію в її агресії проти України, попереджаючи про потенційні заходи...
Міністр закордонних справ Франції відвідав Харків
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро разом з українським колегою Андрієм Сибігою після поїздки у прифронтові Суми вирушив до Харкова.Сибіга...
Average Rating