Обмін військовополоненими, який відбувся у середу, 3 січня, був одним з найбільших з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Про це заявив у своєму зверенні президент Володимир Зеленський.
"Сьогодні попри все, попри всі виклики – гарна новина за довгий уже час. Вдалося звільнити з російського полону понад 200 наших людей. Воїнів і – дуже важливо – цивільних. Пам’ятаємо про всіх українців, які в російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів", – сказав Зеленський.
Він зауважив, що Україна використовує кожну можливість для обміну. На кожній міжнародній зустрічі, яка може бути допомогою, Україна порушує тему повернення полонених
"Зараз я радий, що вдалося розблокувати обмін. Додому повернули і воїнів Збройних Сил, і воїнів Національної гвардії. Прикордонники, воїни ВМС. Більшість – солдати та сержанти. Але й офіцери. Справді хороший день для України. Частина з цих наших воїнів – захисники Маріуполя та "Азовсталі", – підкреслив президент.
За словами Зеленського, про частину зі звільнених зараз навіть на початку не було відомостей, що вони в полоні. І вважалося, що вони зниклі безвісти.
"Дякую всій команді, яка працювала й працює, щоб обміни продовжувались! Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко. І, звичайно, я дякую кожному нашому воїну на передовій, хто бере окупантів у полон і поповнює наш обмінний фонд. Що більше росіян беремо в полон, то більш результативні будуть перемовини щодо обмінів", – підкреслив він.
Обмін полоненими
Нагадаємо, Україна та Росія вже кілька місяців не проводили обмінів полоненими. Однак вдень середи, 3 січня, стало відомо, що Україна повернула з російського полону 230 військових, які боронили Маріуполь та "Азовсталь".
Ще в середині листопада представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що Росія заморозила цей процес.
При цьому він зазначав, що переговори щодо обміну полоненими з Росією продовжуються.
На початку грудня президент Зеленський говорив, що процес обміну полоненими України з Росією ускладнений через країну-агресора. Однак українська сторона працювала над поверненням непоганої кількості захисників. Ймовірно, тоді мова йшла про сьогоднішній обмін.
До цього обмін відбувався 7 серпня. У ході нього додому повернулися 22 воїни, з них два офіцери, військовослужбовці рядового та сержантського складу.
Нагадаємо, раніше голова ГУР Кирило Буданов розповів, що зараз обговорюється з Росією обмін полоненими "всіх на всіх", і вже наближаються до позитивного результату.
Інші Новини
Білорусь будує об’єкти біля кордону з Україною: Зеленський назвав загрозу
Президент Володимир Зеленський заявив, що Білорусь під впливом Росії будує військову інфраструктуру біля українського кордону. За його словами, Мінськ вже...
Шмигаль зробив невтішний прогноз щодо наступної зими
Україна розпочала масштабну підготовку енергосистеми до наступного опалювального сезону, який може стати таким же важким, як і попередній. Про це...
Лідер польської опозиції оголосив про повернення ордена Ярослава Мудрого
Глава польської партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що поверне державну нагороду України. Політик пов'язав рішення з новим загостренням...
Більшість поляків не підтримують вступу України в ЄС – опитування
59,7% поляків висловилися проти вступу України до Європейського Союзу, найбільше противників цього серед виборців опозиційних партій. Про це свідчать результати...
Чат Зеленського з фон дер Ляєн став приводом для розслідування омбудсмена ЄС
Європейська омбудсманка розпочала перевірку щодо відмови Єврокомісії надати доступ до повідомлень Урсули фон дер Ляєн у закритому чаті за участю...
США скасували санкції щодо семи росіян та двох суден РФ
Мінфін США оновив санкційний список SDN за російською програмою. З нього виключили сімох громадян РФ, два вантажні судна під російським...
