Президент Володимир Зеленський хотів би, щоб гроші, які різні країни надають як соцдопомогу українським біженцям, надавалися Україні, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми − на думку президента, таким чином ці гроші підтримували б українську економіку. Про це заявив Зеленський в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.
Журналіст відзначила, що тільки в Німеччину виїхали з України близько 200 тисяч чоловіків призовного віку, і запитала, чи не слід німецькому уряду подумати над тим, щоб скорочувати соцдопомогу таким чоловікам, щоб цими грошима, які будуть зекономлені, підтримувати Україну.
"Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент − наприклад, якась людина виїхала і перебуває закордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині.
Я вам узагальнюю це. І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччинна підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші в залежності, де знаходиться ця людина", – сказав Зеленський.
Він пояснив, що нині частина грошей України лишилась у Європі, бо коли люди тікали з дому від війни, вони вивозили гроші. А потім Європа почала підтримувати Україну у Європі і всі гроші, які йшли на підтримку українців, залишались закордоном і в економіці тієї чи іншої держави.
"І зрештою гроші наші виїхали, а європейські гроші лишались там, де залишились громадяни України. Поза територією України. Немає в мене ніяких питань (до цього − ред.). Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли вест світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей", − пояснив Зеленський.
Водночас він наголосив, що рішення, чи підтримувати українців, − це особисте рішення німців і Німеччини.
Він також закликав не узагальнювати питання українських біженців, зокрема, чоловіків, бо, за його словами, "тут дуже багато різних деталей: є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини і можливості поїхати, є люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, є студенти".
Президент також додав, що дуже вдячний тим українцям, які повертаються додому, працюють, платять податки і таким чином піднімають економіку і допомагають ЗСУ.
Він додав, що "не може (канцлер Німеччини − ред.) Олаф Шольц когось брати і повертати (в Україну − ред.) чи виштовхувати" з Німеччини.
"Навіть щодо порушників ми повинні діяти згідно з законом", − підсумував Зеленський.
Інші Новини
США схвалили пакет підтримки F-16 для України на 310 млн доларів
У п'ятницю Держдепартамент США схвалив пакет з навчання та підтримки винищувачів F-16 для України. Вартість пакета становить 310 млн доларів.Про...
ЗМІ: Трамп може не поїхати на саміт НАТО, якщо Європа не виконає його вимоги
Президент США Дональд Трамп може проігнорувати саміт НАТО, який відбудеться в Гаазі в червні. Це нібито станеться, якщо європейські країни-члени...
WP: Російські еліти почали тиснути на Путіна, вимагаючи поступок щодо України
Підписання Україною та США угоди про надра викликало занепокоєння серед російських еліт. Вони побоюються, що Москва може втратити свою перевагу...
Зеленський доручив максимально прискорити створення балістики
Президент України Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача. Там, зокрема, обговорювали створення української балістики.Про це говорить вечірнє звернення голови української...
Зеленський провів нараду щодо бойової авіації: очікуємо поставки F-16
Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо бойової авіації. Зокрема, обговорювалися майбутні поставки додаткових винищувачів F-16.Про це говорить повідомлення глави...
У МЗС прокоментували заяви США про зміну підходу до спроб зупинити війну
Речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий прокоментував заяву Державного департамента США щодо того, що Штати "змінять підхід" до спроб зупинити...
Average Rating