Попри санкції проти РФ мільйони барелів палива з російської нафти все ще імпортуються до Великої Британії.
Про це повідомляє BBC з посиланням на два окремі дослідження.
Британія є однією з багатьох західних країн, які заборонили імпорт нафти і нафтопродуктів, що походять з Росії, намагаючись зменшити кількість доходів, які Москва може отримати від викопних видів палива.
Але два окремі звіти, які отримала компанія BBC, свідчать про те, що правила нафтопереробки дозволяють продуктам, виробленим з російської сирої нафти, потрапляти до Британії.
Ця "лазівка в нафтопереробці" означає, що такі країни, як Індія і Китай, які не запровадили санкції проти Кремля, можуть легально імпортувати російську нафту і переробляти її в нафтопродукти, такі як авіаційне пальне і дизельне паливо, заявив Центр досліджень енергетики і чистого повітря (CREA).
Потім ці держави експортують цю продукцію до Британії чи країн ЄС.
"Проблема цієї лазівки полягає в тому, що вона збільшує попит на російську нафту і дозволяє збільшити обсяги продажів, а також підвищує їхню ціну, що збільшує кошти, які надходять до військової скарбнички Кремля", – сказав Ісаак Леві, керівник відділу європейсько-російської політики та енергетичного аналізу CREA.
В окремій дослідницькій роботі кампанія Global Witness підрахувала, що протягом 2023 року до Великої Британії було імпортовано близько 5,2 мільйона барелів нафтопродуктів, вироблених з російської сирої нафти.
Більша частина імпортованого палива – 4,6 мільйона барелів – це авіаційне пальне, яке, на думку дослідників групи, використовувалося в кожному 20 авіарейсі у Британії.
Згідно з ексклюзивними даними CREA, наданими BBC, протягом перших 12 місяців дії заборони на постачання російської нафти з грудня 2022 року нафтопродукти, що імпортуються Британією, були отримані з російської нафти на суму 569 млн фунтів стерлінгів.
В обох звітах стверджується, що так звана лазівка побічно забезпечила Кремлю понад 100 млн фунтів стерлінгів податкових надходжень.
У них також сказано, що основна частина імпорту надходила в основному з трьох нафтопереробних заводів в Індії – Jamnagar, Vadinar та New Mangalore, а також з дев'яти інших у кількох країнах, включаючи Китай.
Більшість оцінок, зроблених CREA та Global Witness, були засновані на аналізі даних про постачання нафти, отриманих від аналітичної компанії Kpler, а дані про ціни – на основі даних Євростату та деяких інших джерел.
І CREA, і Global Witness заявили, що обидва дослідження ґрунтуються на припущеннях, і визнали наявність проблем та обмежень при аналізі такої торгівлі.
Дані Міжнародного енергетичного агентства показують, що імпорт російської нафти в Індію зріс після початку війни в Україні.
Нагадаємо, Лондон закличе європейські держави припинити імпорт російського скрапленого природного газу через побоювання, що він може опинитися в енергетичній системі Британії.
Британія оголосила про намір відмовитись від російської нафти у березні 2022 року, відразу після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Інші Новини
Ізраїль просить МКС відкликати арешти Нетаньяху та ексглави Міноборони Галанта
Ізраїль звернувся до Міжнародного кримінального суду (МКС) з проханням відкликати ордери на арешт прем'єр-міністра країни Беньяміна Нетаньягу та колишнього глави...
Посла РФ викликали до МЗС Польщі, Краків залишать троє російських дипломатів
Посла Росії викликали в понеділок до МЗС Польщі, де йому буде офіційно оголошено рішення про намір Варшави припинити роботу генконсульства...
Робоча партія Курдистану заявила про саморозпуск та роззброєння
Збройне угруповання «Робітнича партія Курдистану» (PПK), яке протягом кількох десятиліть вело озброєну боротьбу з Туреччиною з метою створення курдської держави,...
У Польщі висунули звинувачення двом громадянам України за підпал ТЦ у Варшаві
Польська прокуратура висунула звинувачення двом громадянам України, яких підозрюють у причетності до підпалу торгового центру у Варшаві 12 травня 2024...
Трамп разом з Рубіо цього тижня летять до Саудівської Аравії та Катару
Президент США Дональд Трамп та держсекретар Марко Рубіо 11-14 травня відвідають Саудівську Аравію та Катар для "зміцнення зв'язків між США...
Влада Катару назвала “неточною” інформацію про передачу елітного літака Трампу – ЗМІ
Влада Катару заявила, що поки не прийняла рішення про передачу розкішного літака Boeing 747-8 адміністрації Дональда Трампа, спростувавши повідомлення американських...
Average Rating