Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має стимулювати європейську оборонну промисловість до нарощування виробництва і сприяти консолідації. Про це вона сказала в інтерв’ю Financial Times.
Фон дер Ляєн зазначила, що Єврокомісія розробляє стратегію оборонної промисловості, спираючись на досвід використання коштів платників податків для збільшення виробництва вакцин проти COVID-19 і для спільних закупівель газу.
"Ми повинні витрачати більше, ми повинні витрачати краще, ми повинні витрачати по-європейськи", – підкреслила вона.
За даними видання, план модернізації європейського військово-промислового комплексу має бути оприлюднений цього місяця. Він має бути схвалений всіма країнами-членами ЄС, деякі з яких можуть чинити опір зусиллям Комісії щодо централізації рішень про оборонні інвестиції.
Посадовці ЄС прагнуть максимізувати значне збільшення військових витрат країн-членів після повномасштабного вторгнення Владіміра Путіна в Україну, щоб створити більшу, міцнішу і ефективнішу європейську оборонну промисловість.
"У нас дуже фрагментований оборонний ринок, і це потрібно змінити", – сказала фон дер Ляєн.
У коментарі виданню неназвані європейські посадовці розповіли, що пропозиції в плані Єврокомісії включають використання бюджету ЄС для збільшення фінансування на додаток до спільних контрактів на постачання озброєнь, підписаних країнами-членами, а також гарантії того, що продукція буде куплена.
Видання зазначає, що це нагадує зусилля Єврокомісії з розгортання виробництва вакцин проти коронавірусу, що у підсумку призвело до різкого зростання європейського виробництва.
"Ми зробили це з вакцинами і газом", – додала президентка ЄК.
Пропозиція фон дер Ляєн допоможе впорядкувати оборонну промисловість Європи, яка значною мірою розділена за національною ознакою, і заохотить більше витрачати на європейську продукцію замість того, щоб купувати її в третіх країнах, таких як США.
"Нам потрібно підвищити рентабельність інвестицій тут, в ЄС. Нам потрібна справедлива частка грошей європейських платників податків, які витрачаються всередині Європейського Союзу. Ми повинні працювати зі стимулами, щоб країнам-членам було краще працювати разом. Скажімо, ви хочете новий танк? Що ж, гуртуйтеся!", – наголосила фон дер Ляєн.
За її словами, короткостроковий "критичний фокус" посилення оборони полягатиме у продовженні поставок зброї Україні. Але стратегія оборонної промисловості ЄС також покликана зміцнити довгострокову безпеку Європи.

Інші Новини
По всій Україні оголосили тривогу через зліт двох МіГ-31К
В усіх областях України вдень 15 липня оголосили повітряну тривогу через зліт двох літаків МіГ-31К – носія аеробалістичних ракет "Кинджал".Про...
The Times: В України з’явився несподіваний союзник у Білому домі
Президент України Володимир Зеленський отримав несподіваного союзника в Білому домі. Це не сам президент США, який цього тижня затвердив постачання...
Рютте порадив Китаю, Індії та Бразилії тиснути на Путіна, щоб уникнути санкцій
Представникам Китаю, Індії та Бразилії треба зателефонувати російському диктатору Володимиру Путіну і закликати його до припинення вогню, якщо вони не...
В Україну з візитом прибула прем’єрка Латвії
До Києва прибула з візитом прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня. Вранці 15 липня Сіліня опублікувала фото на тлі потяга "Укрзалізниці" та...
“Українці тут були, є і будуть” – звернення Зеленського у День державності
Президент Володимир Зеленський привітав українців із Днем української державності та хрещенням Русі – України, наголосивши на тяглості української історії, силі...
Трамп пообіцяв Україні зброї на “мільярди доларів” – генсек НАТО
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте пообіцяв надати Україні зброю на "мільярди доларів"....
Average Rating