Довіра до телемарафону "Єдині новини" продовжує знижуватися. Станом на початок лютого 2024 року частка тих, хто довіряє, знизилася до 36%, натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє. Про це свідчать дані опитування КМІС.
"Ідея телемарафону "Єдині новини" користувалася широкою підтримкою у 2022 році, але з 2023 року простежується стабільне зниження довіри і станом на лютий на лютий 2024 року ми вперше фіксуємо негативний баланс довіри-недовіри", – зазначають соціологи.
Хоча ті, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, але і серед тих, хто довіряє Зеленському, телемарфону довіряють 48%, не довіряють – 33%.
Дещо більш критичні до телемарафону "Єдині новини" мешканці Заходу і Центру. Разом з цим фактично у всіх регіонах не більше 40% довіряють йому.
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, результати опитування засвідчують, що у все більшої кількості українців телемарафон "Єдині новини" викликає критичні зауваження.
"Заради справедливості потрібно зазначити, що після широкомасштабного вторгнення медіа ландшафт в Україні суттєво змінився. До вторгнення основним джерелом політичної інформації для більшості населення лишалися декілька національних телеканалів. Разом з цим у вересні 2023 року в опитуванні КМІС 77% респондентів відповіли, що зазвичай отримують інформацію з одного з інтернет-джерел (насамперед – з телеграм-каналів), а з новини на телебачення – 43% (і зрозуміло, що з них лише частина отримували саме з телемарафону "Єдині новини")", – сказав він.
Інші опитування КМІС показували, що телеперегляд "Єдиних новин" часто є фоновим. Тобто насправді не так багато українців отримують інформацію з "Єдиних новин".
"Утім, посилення громадського запиту на переформатування телемарафону не варто лишати осторонь і тим більше ігнорувати. Ще два місяці тому баланс довіри-недовіри "Єдиним новинам" був позитивний, зараз – уже негативний. Утім, і зараз ще є простір для рішень, які би задовольнили громадськість і дозволили трансформувати діяльність телемарафону у формат, який буде більш релевантним поточній внутрішній та зовнішній ситуації", – додав соціолог.
Опитування КМІС проводилося 5-10 лютого серед 1202 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.
Інші Новини
Польща викликала дипломата РФ через обстріл польською фабрикою у Вінниці
Польща викликала на розмову представника посольства Росії у зв’язку з влучанням "Шахедів" у підприємство польської компанії у Вінниці. Як зазначають...
У Міноборони ФРН підтвердили, що Німеччина профінансує дві системи Patriot для України
Німеччина підтвердила готовність сплатити закупівлю двох систем ППО Patriot для потреб України. З посиланням на коментар із Міністерства оборони Німеччини....
Литва передала Білорусі ноту протесту через падіння російського безпілотника
Міністерство закордонних справ Литви передало Білорусі ноту протесту у зв'язку з дроном "Гербера", який залетів на територію країни."Сьогодні (16 липня)...
ISW: Путін намагається розірвати зв’язки між США та Європою
Влада Російської Федерації використовує традиційні інформаційні наративи та ядерні погрози, намагаючись віддалити США від України та НАТО. Про це йдеться...
Сенатор Ліндсі Грем хоче обговорити з Трампом санкції проти РФ
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем планує поговорити з президентом США Дональдом Трампом щодо законопроєкту про жорсткі санкції проти Росії та партнерів країни-агресора....
Фіцо заявив, що ніколи не підтримає ініціативу ЄС щодо відмови від російського газу
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна «ніколи не підтримає» план Європейської комісії з припинення постачання російського газу після...
Average Rating