Починаючи з квітня 2023 року загальний рівень щомісячних витрат українців за кордоном стабільно тримається на рівні трохи вищому за 1,3 млрд доларів. Зокрема, щомісячні витрати українців на особисті цілі перевищують 1 млрд доларів.
Статистика Національного банку України дозволяє прослідкувати, як змінились об’єми і структура витрат українців за кордоном від початку повномасштабної війни.
Довідково. Статистика НБУ не "розрізняє" витрати українців, які перебували за кордоном до початку великої війни, і тих, хто виїхав вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. І мова йде виключно про операції за банківськими картками.
У січні 2022 року, напередодні великої війни, українці за кордоном витратили 698 млн доларів. Левову частину цих коштів, а саме 509 млн доларів, Національний банк ідентифікує як кошти, витрачені на ділові поїздки. І лише 189 млн доларів були витрачені на особисті цілі.
Аналогічною ситуація зберігалась у лютому 2022-го. З витрачених українцями за кордоном 812 млн доларів – 545 млн були потрачені на ділові поїздки і лише 267 млн – на особисті цілі.
Але ситуація кардинально змінилась у березні. Загальний об’єм витрат українців за кордоном різко (вдвічі) збільшився – до 1,627 млрд доларів. При цьому частка витрат на ділові поїздки зменшилась порівняно з "мирними" місяцями – до 408 млн доларів. А частка особистих витрат виросла майже вп’ятеро – до 1,219 млрд доларів.
У травні загальні витрати українців за кордоном сягнули вже 1,927 млрд доларів. З них 1,503 млрд – на особисті цілі.
До лютого 2023 року щомісячні загальні витрати українців за кордоном тримались на позначках приблизно від 1,8 до 2 млрд доларів, перетнувши межу в два мільярди у січні 2023-го. При цьому витрати на особисті цілі тримались в діапазоні від 1,4 до 1,6 млрд доларів щомісяця.
Картина витрат змінилася у березні 2023-го. Після майже 2 млрд доларів загальних витрат у лютому – у березні об’єм витрат знизився до близько 1,6 млрд. А починаючи з квітня загальний рівень щомісячних витрат українців за кордоном стабільно тримається на рівні трохи вищому за 1,3 млрд доларів.
Аналогічна тенденція спостерігається з витратами на особисті цілі – починаючи з квітня 2023-го вони ледь перевищують 1 млрд доларів щомісяця.
Нагадаємо, згідно з даними, озвученими прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, українські підприємці, які працюють у Польщі, у 2022-2023 роках сплатили податків і внесків на соціальне страхування в польський бюджет на загальну суму 2,3 млрд євро.
При цьому Шмигаль додав, що українці які приїхали в Польщу, своїми банківськими картками розрахувалися в польських магазинах і лишили польському бізнесу 4 млрд євро.
Інші Новини
Від 5 до 9 тисяч гривень: де в Україні найнижчі та найвищі пенсії
Найвищі пенсії в Україні у жителів столиці та індустріальних регіонів. На заході країни пенсії дещо нижчі.Про це говорять дані Пенсійного...
Що відомо про Соболева, який очолив “мегаміністерство” економіки, сільського господарства та довкілля
Верховна Рада України затвердила Олексія Соболева на посаді міністра економіки, довкілля та сільського господарства, раніше він був першим заступником очільника...
Яблука нового врожаю втричі дорожчі, ніж торік – моніторинг
Цього тижня в Україні стартував сезон яблук нового врожаю, розповіли аналітики. За даними щоденного моніторингу, поточного року українські садівники розпочали...
Брак фінансування, інфляція, сповільнення економіки: виклики для уряду Свириденко
Ключовим викликом для нового уряду України в наступному році може бути пошук додаткового фінансування державного бюджету в розмірі до 15...
Половина керівників бізнесу очікують зростання зарплат – звіт
Зарплати в Україні зростають високими темпами. Однак керівники українських підприємств дещо змінили плани на найближчі 12 місяців. Про це йдеться...
Зеленський доручив Кабміну наростити до 50% частку української зброї
Президент Володимир Зеленський поставив оновленому уряду завдання збільшити частку української зброї на фронті до 50% за пів року. Про це...
Average Rating