Росія активно відновлює свою шпигунську війну із Заходом. Публікація Москвою переговорів німецьких офіцерів щодо відправки крилатих ракет в Україну є лише одним з останніх прикладом. Про це повідомляє Financial Times.
"Гра в кішки-мишки відновилася. Активність Росії настільки ж висока або навіть вища, ніж за часів холодної війни. Російська розвідка – це величезна машина, і вона знову робить те, що робила завжди", – заявили співробітники західної розвідки.
Майже щотижня спливає чергова таємна операція, що показує, як далеко проникли російські спецслужби в Європу відтоді, як два роки тому Москва почала повномасштабне вторгнення в Україну.
Очевидна активізація розвідувальних операцій під керівництвом Кремля свідчить про нову впевненість російських шпигунів після принизливих невдач, з якими вони зіткнулися на початку 2022 року, кажуть співробітники розвідки й аналітики.
Спочатку західні агентства оприлюднили плани Москви щодо вторгнення в Україну. Щойно російські танки почали рухатися до Києва, європейські столиці вислали 600 дипломатів, близько 400 з яких, як вважається, були шпигунами. Також було виявлено кілька російських "нелегалів" – агентів, які діють без дипломатичного прикриття. Коли російське наземне вторгнення застопорилося, Путін посадив під домашній арешт вищих керівників ФСБ за грубу помилку в оцінці українського опору.
Відтоді основні російські спецслужби – ГРУ, ФСБ і СЗР – перегрупувалися і перебудували свою шпигунську роботу, щоб підвищити шанси Росії у звичайних військових операціях.
Пріоритети залишилися тими самими, що й до війни: викрасти західні секрети, внести розкол у лави НАТО і підірвати підтримку України.
"Їм (російським спецслужбам, – ред.) дійсно довелося змінити свій образ дій – вдатися до інших інструментів", – заявив співробітник розвідки.
У російських таємних операціях тепер беруть участь іноземні громадяни зі сфери політики, бізнесу та організованої злочинності – наприклад, сербська банда, яка в минулому році організувала втечу Артема Усса, пов'язаного з Кремлем бізнесмена, заарештованого в Італії за підозрою у продажу Москві американських військових технологій.
"(Посередники – ред.) можуть не знати, що працюють на росіян, вони можуть бути злочинцями або іншими людьми, яким платять", – заявив співробітник розвідки.
Кремль також чинить тиск на російських вигнанців, щоб кооптувати їх та інших противників режиму, які втекли за кордон після початку війни.
Інші Новини
У Фінляндії розбився винищувач F/A-18: пілот катапультувався
Поблизу фінського міста Рованіємі розбився винищувач F/A-18 Hornet. Про це йдеться у повідомленні ВПС Фінляндії.Літак впав в районі аеропорту.За даними...
У суді Гааги відхилили запит РФ про відведення судді по “Морській справі” за позовом України
Арбітраж Постійної палати третейського суду в Гаазі, який розглядає справу Україна проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських...
Фіцо виступив проти плану Єврокомісії відмовитись від російського газу
Словаччина за Угорщиною заявила, що не підтримує запропоновану дорожню карту Європейської комісії з припинення імпорту російських енергоносіїв. На думку словацького...
В аеропортах РФ після атаки дронів масові проблеми з рейсами через збої – росЗМІ
У середу, 7 травня, авіакомпанії в Росії масово скасовують та об'єднують рейси на тлі збоїв через атаку безпілотників. З посиланням...
Індія пояснила свій ракетний удар по території Пакистану
У Індії прокоментували ракетний удар по Пакистану, заявивши, що їхні дії були зваженими і пропорційними. Удари були необхідні для стримування...
США посилили шпигування за Гренландією і шукають там прибічників “приєднання” – WSJ
За даними двох джерел газети Wall Street Journal, США посилили збір розвідувальних даних стосовно Гренландії на тлі кампанії президента Дональда...
Average Rating