Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель розповів про кроки, які, на його думку, повинні вжити Євросоюз і держави-члени для ефективного нарощування оборонного виробництва.
Про це Боррель написав в опублікованому 11 березня блозі, присвяченому презентації оновленої стратегії оборонної промисловості ЄС.
Топдипломат ЄС нагадав, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну вимагає від європейських держав збільшення оборонної промисловості.
"Після двох років війни високої інтенсивності наявні запаси вичерпані, і конфлікт перетворився з війни за запаси на війну за виробництво", – пояснив він.
Стратегія оборонної промисловості ЄС, додав Боррель, покликана поєднати довгостроковий розвиток виробництва зброї та допомогу Україні. Серед головних проблем він виокремив брак замовлень та фінансування, а також високий ступінь концентрації виробництва в кількох країнах-членах.
"На декілька країн-членів припадає 90% всієї європейської оборонної промисловості. Річний оборот цієї галузі становить 70 мільярдів євро, в ній працює 500 тисяч людей", – йдеться в блозі.
Також, зауважує Боррель, лише близько 40% потреб європейської оборони забезпечуються внутрішнім виробництвом, "а це означає, що наші армії імпортують більшість озброєнь і обладнання, яке вони використовують".
"У Європі немає Пентагону, який би зосереджував попит і керував промисловістю. Ми повинні подолати фрагментацію шляхом посилення співпраці, стимулюючи більше спільних закупівель оборонних сил і засобів та проектів, що становлять спільний європейський інтерес", – закликав головний дипломат Євросоюзу.
Окремо Боррель наголосив на важливості оборонної співпраці ЄС з Україною, анонсувавши проведення цього року Форуму оборонної промисловості Україна-ЄС і відкриття Офісу оборонних інновацій ЄС у Києві.
Минулого тижня Єврокомісія представила оборонно-промислову стратегію, яка має на меті створити в ЄС "економіку, готову до війни", і забезпечити, щоб до 2030 року 50% закупівель ЄС становило європейське обладнання.
У Єврокомісії не вказали, звідки залучатимуть додаткові кошти для втілення стратегії, передбачивши лише 1,5 мільярда євро в Європейському оборонному фонді та окремі пропозиції на кшталт використання прибутків, отриманих від заморожених активів РФ.
Нагадаємо, у ЄС обговорюють ідею про створення окремої посади єврокомісара з оборонних питань.
Інші Новини
ЗМІ: у Фінляндії затримали колишнього “вагнерівця”, який просив притулку
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії "Вагнер", який попросив притулку в країні.Про це йдеться у публікації...
ЄС і 17 держав розкритикували відкат Грузії від демократії
Міністри закордонних справ сімнадцяти європейських держав і головна дипломатка Європейського Союзу у спільній заяві у пʼятницю розкритикували антидемократичні кроки грузинської...
Ле Пен може отримати шанс оскаржити заборону йти в президенти Франції
Наступна дата судового засідання у справі ультраправої політикині Франції Марін Ле Пен, засудженої за шахрайство з коштами ЄС, вказує, що...
У США хочуть ретельного розслідування самодіяльності Гегсета щодо України
Сенатори-республіканці заявляють, що повідомлення про те, що міністр оборони Піт Гегсет одноосібно заморозив поставки зброї в Україну без схвалення президента...
Словаччина продовжує блокувати 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії
Під час засідання Комітету постійних представників ЄС (Coreper) у п'ятницю, 11 липня, так і не вдалось затвердити 18-й пакет санкцій...
У Польщі відреагували на заяву РФ про намір закрити консульство у Калінінграді
У Польщі відреагували на заяву РФ про намір закрити польське генеральне консульство в Калінінграді з 29 серпня.Про це у коментарі...
Average Rating