Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель розповів про кроки, які, на його думку, повинні вжити Євросоюз і держави-члени для ефективного нарощування оборонного виробництва.
Про це Боррель написав в опублікованому 11 березня блозі, присвяченому презентації оновленої стратегії оборонної промисловості ЄС.
Топдипломат ЄС нагадав, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну вимагає від європейських держав збільшення оборонної промисловості.
"Після двох років війни високої інтенсивності наявні запаси вичерпані, і конфлікт перетворився з війни за запаси на війну за виробництво", – пояснив він.
Стратегія оборонної промисловості ЄС, додав Боррель, покликана поєднати довгостроковий розвиток виробництва зброї та допомогу Україні. Серед головних проблем він виокремив брак замовлень та фінансування, а також високий ступінь концентрації виробництва в кількох країнах-членах.
"На декілька країн-членів припадає 90% всієї європейської оборонної промисловості. Річний оборот цієї галузі становить 70 мільярдів євро, в ній працює 500 тисяч людей", – йдеться в блозі.
Також, зауважує Боррель, лише близько 40% потреб європейської оборони забезпечуються внутрішнім виробництвом, "а це означає, що наші армії імпортують більшість озброєнь і обладнання, яке вони використовують".
"У Європі немає Пентагону, який би зосереджував попит і керував промисловістю. Ми повинні подолати фрагментацію шляхом посилення співпраці, стимулюючи більше спільних закупівель оборонних сил і засобів та проектів, що становлять спільний європейський інтерес", – закликав головний дипломат Євросоюзу.
Окремо Боррель наголосив на важливості оборонної співпраці ЄС з Україною, анонсувавши проведення цього року Форуму оборонної промисловості Україна-ЄС і відкриття Офісу оборонних інновацій ЄС у Києві.
Минулого тижня Єврокомісія представила оборонно-промислову стратегію, яка має на меті створити в ЄС "економіку, готову до війни", і забезпечити, щоб до 2030 року 50% закупівель ЄС становило європейське обладнання.
У Єврокомісії не вказали, звідки залучатимуть додаткові кошти для втілення стратегії, передбачивши лише 1,5 мільярда євро в Європейському оборонному фонді та окремі пропозиції на кшталт використання прибутків, отриманих від заморожених активів РФ.
Нагадаємо, у ЄС обговорюють ідею про створення окремої посади єврокомісара з оборонних питань.
Інші Новини
Перший закордонний візит: Трамп прибув до Саудівської Аравії
Президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп прибув до Саудівської Аравії в рамках турне Близьким сходом. Це його перша велика...
США скасовують захист для тисяч афганців, які втекли від Талібану
Міністерство внутрішньої безпеки США оголосило про припинення тимчасового захисту для деяких афганців, які проживають у Сполучених Штатах, посилаючись на покращення...
Трамп вважає Євросоюз багато в чому “гірше” Китаю
Президент США Дональд Трамп заявив, що Євросоюз багато в чому "гірший" за Китай. Про це пише Politico.Згадавши про досягнуту між...
Масштабний збій паралізував лондонське метро: що відомо
У Лондоні 12 травня стався збій в енергосистемі. Аварія спричинила серйозні проблеми у столичному метрополітені: кілька ліній були призупинені, а...
Північна Македонія приєдналася до ініціативи зі створення трибуналу для Путіна
Північна Македонія приєдналася до ініціативи зі створення спеціального трибуналу з переслідування за злочин агресії проти України, який буде втілений під...
У будинку прем’єра Британії сталася пожежа: що відомо про причину
У понеділок сталася пожежа в будинку прем'єра Великої Британії Кіра Стармера. Причина загоряння наразі невідома, але в поліції підтверджують, що...
Average Rating