Країни НАТО підготовлені до потенційного прямого зіткнення з Росією. Альянс значно змінив та зміцнив свої позиції на східному фланзі. Таку заяву зробив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.
В інтерв’ю виданню у Києві він зазначив, що у НАТО зрозуміли зміну безпекової ситуації ще у 2014 році, після російської окупації Криму. З 2019 року країни Альянсу почали повертатися до колективної безпеки: змінили оборонну стратегію, операційне планування, сили, необхідні для виконання всіх цих завдань.
"Тепер ми всі розуміємо, що за умов повернення до колективної безпеки час не на нашому боці. Тому що ворог вирішує, коли й де вони вас атакують, і як довго триватиме конфлікт. Україна, на жаль, у цьому переконалася. Це означає необхідність більшої кількості підготовлених солдатів, більше можливостей, більше запасів зброї та боєприпасів, і покращення командної системи управління.
Чи ми готові? Відповідь: Так! Це наше головне завдання – бути готовими. Якщо це трапиться сьогодні, тоді доведеться битися з тим, що ти маєш. Це завжди комбінація готовності на сьогодні і водночас покращення можливостей для майбутнього", – сказав адмірал.
На запитання про готовність на східному фланзі НАТО, для якого потенційні загрози найвищі, він нагадав, як Альянс з 2016 року розширив присутність у країнах Балтії, а з початком повномасштабної війни – у Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії.
"Тепер у нас вісім таких бойових груп чисельністю з батальйон, які в разі необхідності можуть бути об’єднані в бригаду. Відповідні країни постійно відпрацьовують цей механізм. Якщо буде потрібно більше, тоді ми це розглянемо. Але поки що цього достатньо", – розповів Бауер.
Він додав, що сучасна війна має також інші виміри, як кіберпростір чи атаки в космосі, а також у Росії є способи чинити вплив в Арктиці, на заході Атлантичного океану, в Африці, Середземномор’ї, Чорному морі.
"Було б нерозумно фокусуватися тільки на східному фланзі, тому що росіяни не тільки там. Вони всюди. І саме тому НАТО постійно відслідковує їхні дії та відповідно реагує в разі необхідності", – додав Роб Бауер.
Він зазначив також, що не надто стурбований перспективами посилення загроз від Росії після "переобрання" Владіміра Путіна, тому що війна проти України ослабила Росію, а поповнення і модернізацію її війська будуть ускладнювати західні санкції.
"Ми бачимо, що Росія має можливості виробляти значні обсяги зброї, але її якість постійно знижується з початку війни. Вони мають певні плани, але перебувають у війні, тож їм потрібно багато часу. Для них це не буде легко", – резюмував голова Військового комітету НАТО.
Інші Новини
5 годин на добу: коли краще вмикати потужні електроприлади
Енергетики закликали українців користуватися потужними електроприладами у виділені денні години. Обрано час. коли навантаження на мережу є найменшим. Про це...
Нардепу Шевченку оголосили нову підозру у шахрайстві
За матеріалами ДБР та СБУ генеральний прокурор повідомив чинному народному депутату Євгенію Шевченку про нову підозру в шахрайстві в особливо...
Завершено розслідування щодо кума Гринкевича, який постачав неякісне спорядження для ВСУ
Працівники ДБР завершили розслідування кримінального провадження щодо спільника львівського бізнесмена, який організував постачання неякісного військового спорядження для Міністерства оборони України...
Ті, хто пішов у СЗЧ, мають термін повернутися до лав ЗСУ до 30 серпня – ДБР
У військових, які вперше самовільно залишили місце несення служби, є час до 30 серпня 2025 року, щоб повернутися без настання...
Сину Патрушева оголосили підозру за масове викрадення українського зерна
Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора заочно повідомили про підозру колишнього міністра сільського господарства РФ, чинного заступника голови російського...
Генпрокурор Кравченко заявив, що посадовці приховували аварійність тунелю метро у Києві
Генеральний прокурор Руслан Кравченко оприлюднив аудіозаписи розмов з кримінального провадження про аварію тунелю Київського метрополітену у 2023 році, які, на...
Average Rating