Розвідка Великої Британії розповіла, як санкції порушують постачання ключових компонентів для російської оборонної промисловості. Про це йдеться в новому розвідувальному огляді британського Міноборони.
У відомстві зазначили, що ізоляція РФ обмежує кількість країн, з якими вона може вести пряму торгівлю, що збільшує час та вартість для товарів, які раніше вона могла купувати вільно.
Дослідження Інституту економіки країн з перехідною економікою Банку Фінляндії свідчить, що треті країни стягують цінові надбавки в розмірі понад 60% за експорт певних санкційних товарів, що постачаються до Росії, йдеться в огляді.
"Хоча РФ збільшила виробництво боєприпасів… вплив санкцій, найімовірніше, найбільше позначився на все більш досконалих та складних російських системах, виробництво та розробка яких майже напевно має підвищену залежність від іноземних компонентів і технологій", – зазначають аналітики.
За словами розвідки, санкції, ймовірно, продовжують порушувати як попит, так і пропозицію російського озброєння, а також суттєво ускладнюють механізми платежів до Росії.
"Це майже напевно сприяло значному скороченню російського експорту озброєнь та збільшенню затримок у поставках, зокрема деяким з найважливіших клієнтів, що залишилися", – йдеться в огляді.
Міноборони Британії посилається на дані Стокгольмського інституту досліджень проблем миру, частка РФ у світовому ринку озброєнь скоротилася до 11% у період з 2019 по 2023 рік порівняно з 21% у період з 2013 по 2018 роки.
Раніше розвідка Великої Британії розповіла, що Росія намагається захистити свої об’єкти в порту Новоросійська від атак з боку України.
Перед цим вона повідомила, що РФ в останні тижні досягла незначного прогресу на фронті, але зберігає кількісну перевагу і здатна поглинати втрати.
В одному з попередніх оглядів британська розвідка аналізувала удари Військово-повітряних сил України по Севастополю 24 березня 2024 року, однією з цілей яких був центр зв'язку Чорноморського флоту РФ.
Інші Новини
Головна дипломатка ЄС підтримала право Гренландії на самовизначення
Висока представниця ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Кая Каллас заявила, що Гренландія сама повинна вирішувати свою долю, маючи...
У Німеччині стався масштабний збій у системі звʼязку поліції та органів влади
Масштабні перебої в роботі цифрової системи звʼязку, яку використовують правоохоронці, рятувальні служби та органи влади, зафіксували одночасно в кількох федеральних...
Сійярто розкритикував план ЄС щодо відмови від російських енергоносіїв
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розкритикував план ЄС щодо поступової відмови від російських енергоносіїв. Він назвав це "надзвичайно серйозною...
ЄС повністю відмовиться від російського газу до кінця 2027 року
Європейський Союз повністю припинить імпорт російського газу до кінця 2027 року, а також мінімізує імпорт російської нафти, посилить боротьбу з...
Бундестаг з другої спроби підтримав призначення Мерца канцлером
Бундестаг Німеччини з другої спроби підтримав призначення новим канцлером лідера християнських демократів Фрідріха Мерца.Про це повідомляє Spiegel.Депутати Бундестагу нового скликання...
Кадиров звернувся з проханням піти у відставку з посади глави Чечні
Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров попросив звільнити його з посадиПро це він заявив в інтерв'ю агентству "Чечня сегодня".Таким чином Кадиров...
Average Rating