У Соціал-демократичній партії Німеччини канцлера Олафа Шольца почали лунати голоси за те, щоб західні війська взяли участь у захисті від російських повітряних ударів по Україні.
Такою думкою з виданням Spiegel поділився експерт СДПН з питань оборони Джо Вайнгартен.
Депутат закликає до надання допомоги українським збройним силам відбивати повітряні атаки Росії у тому числі і за підтримки Німеччини.
"У нинішній військовій ситуації я вважаю необхідним і відповідальним розміщення німецьких зенітних ракетних військ на території НАТО на кордоні з Україною з метою захисту повітряного простору над Західною Україною – наприклад, за допомогою систем Patriot", – сказав Вайнгартен в інтерв'ю виданню.
"Ми повинні зробити все можливе, щоб Україна могла протистояти російському нападу", – додав соціал-демократ, який є членом комітету Бундестагу з питань оборони.
За його словами, з огляду на масовані російські обстріли недостатньо постачати системи протиповітряної оборони та боєприпаси у прифронтові регіони. Обмежені ресурси української протиповітряної оборони могли б використовуватися більш ефективно, якби країни НАТО забезпечили безпеку повітряного простору на заході охопленої війною країни, зазначив депутат.
Вайнгартен підкреслив, що для цього не потрібно розміщувати західні війська в Україні.
"Ми повинні агітувати за таку підтримку і участь у найближчих сусідів України, насамперед у Польщі, Словаччині та Угорщині", – вважає німецький політик.
Утім, лідер парламентської фракції СДПН Рольф Мютценіх нещодавно чітко висловився проти захисту повітряного простору України з боку НАТО.
"Парламентська фракція СДПН на це не погодиться", – сказав Мютценіх.
Тепер, вперше, з такою вимогою виступають і депутати СДПН.
"Україна також захищає німецьку свободу, ми не повинні відмовлятися від неї зараз", – попередив Вайнгартен.
Його колега по парламентській групі Андреас Шварц називає протиповітряну оборону "ахіллесовою п'ятою" української армії. "В Україні не вистачає оборонних систем і ракет для захисту важливої інфраструктури та населення", – каже Шварц.
Тому, за його словами, необхідно розглядати альтернативи:
"Це також включає в себе ідею забезпечення оборони України з боку країн-членів альянсу НАТО".
Депутати від інших коаліційних партій – Зелених і ВДП – раніше висловлювали симпатію до пропозиції захистити західні регіони України з території НАТО.
Федеральний уряд Німеччини відкидає можливість участі НАТО у протиповітряній обороні України.
Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що держави Заходу могли б скерувати в Україну своїх військових інструкторів для навчань українських військових на місці та захистити їх від російських атак додатковими системами ППО.
Інші Новини
Трамп відреагував на удар Росії по пологовому будинку у Харкові
Президент США Дональд Трамп загадково відреагував на удар російської армії по пологовому будинку у місті Харків.Про це він заявив під...
Норвегія виділить понад 100 млн на підтримку кіберстійкості України
До кінця 2025 року Норвегія планує виділити понад 100 млн грн на підтримку проєктів, які сприятимуть підвищенню кіберстійкості цивільної та...
У МЗС анонсували найближчим часом багато зустрічей між Україною і США на різних рівнях
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий анонсував активні контакти між українською та американською стороною, однак відмовився повідомити деталі конкретних...
Французький топгенерал вважає, що Франція одна з “пріоритетних цілей” Кремля
Начальник генштабу Франції Тьєррі Бурхар вважає, що Росія є довгостроковою та масштабною загрозою для країни і що Кремль визначив Францію...
Держсекретар США заявив про “високі шанси” зустрічі Трампа та Сі Цзіньпіна
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що після першої особистої зустрічі з китайським колегою в Малайзії, ймовірним є проведення саміту...
Кубраков прокоментував інформацію про обшуки ДБР
Колишній міністр інфраструктури України Олександр Кубраков відреагував на повідомлення про обшуки в нього. Він заявив, що не має жодного відношення...
Average Rating