З сайту уряду Росії зник законопроєкт Міноборони, який пропонував односторонню зміну Росією її кордонів із Фінляндією, Естонією та Литвою у Балтійському морі.
На сайті archive.is залишилася збережена копія опису законопроєкту, запропонованого для розгляду російським оборонним відомством.
У тексті законопроєкту, вивченому напередодні журналістами The Moscow Times, йшлося про те, що зміна кордону в районі Балтійська, Зеленоградська та в східній частині Фінської затоки дозволить використовувати відповідні акваторії як внутрішні морські води Росії.
Також Росія, згідно з документом, мала намір скоригувати координати кордону в зоні кількох островів у Фінській затоці та поряд із північним вхідним мисом річки Нарва. На кордоні з Литвою під перегляд потрапили зони Куршської та Балтійської кіс, а також райони мису Таран.
Автори проєкту стверджували, що чинні географічні координати, встановлені у 1985 році, "не повною мірою відповідають сучасній географічній обстановці".
У відповідь на публікацію законопроєкту в МЗС Фінляндії заявили, що розраховують на дотримання Росією Конвенції ООН з морського права, що регулює зміну територіальних вод.
МЗС Литви назвало російський план щодо зміни кордону ескалацією проти НАТО і ЄС і висловилося за жорстку відповідь Москві з боку західних союзників. Естонія плани Росії не коментувала.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що пропозиція Міноборони про оновлення координат кордонів Росії в Балтійському морі не має політичного підґрунтя і запропонував журналістам звернутися за коментарями до оборонного відомства.
Copyright (c)2024 RFE/RL, Inc. Використовується з пропозицією Radio Free Europe/Radio Liberty, 1250 Connecticut Ave NW, Ste 450, Washington DC 20036.
Інші Новини
ЄС спростив візовий режим для громадян Туреччини
Європейська комісія послабила обмеження на вʼїзд до Шенгенської зони для громадян Туреччини – єдиної країни – кандидата на вступ, з...
FT: Трамп посилив свої вимоги у торговельних переговорах з ЄС
Президент США Дональд Трамп посилив свої вимоги в торговельних переговорах з Європейським Союзом, наполягаючи на мінімальному тарифі від 15 до...
Британія запровадила санкції проти російських хакерів і офіцерів ГРУ
Велика Британія 18 липня оголосила про санкції проти понад 20 співробітників Головного управління Генштабу РФ (ГУ ГШ, колишнє ГРУ), а...
Британія звинуватила російську розвідку у кібершпигунстві проти Заходу
У п’ятницю, 18 липня, Велика Британія повідомила про викриття операції російської військової розвідки, пов’язаної з використанням складного шкідливого програмного забезпечення...
У НАТО розповіли, які країни погодилися купити зброю США для України за схемою «Трампа»
Сім країн Європи та Канада вже приєдналися до ініціативи щодо закупівлі американської зброї для України за угодою, укладеною президентом США...
Німеччина відновила депортацію афганців із судимостями до Афганістану
18 липня з Німеччини здійснили перший за нового уряду депортаційний рейс з громадянами Афганістану, які отримали судові вироки за проблеми...
Average Rating