Близько 90% надходжень від заморожених активів РФ будуть спрямовані до Європейського фонду миру на постачання Україні необхідної зброї та військового обладнання. Про це заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Очільник європейської дипломатії зазначив, що країнам-членам ЄС слід розблокувати призначені для військової допомоги Україні фінансові ресурси, які не можна використовувати за відсутності консенсусу між країнами-членами.
На даний момент існує сім правових актів, які мають бути ухвалені для задіювання 6,6 млрд євро. За його словами, вже доволі тривалий час це було неможливо зробити через відсутність консенсус між країнами.
"Нам потрібна одноголосність, якої немає вже протягом місяців. Я вчора говорив про це на Раді міністрів із закордонних справ, і ми зробили це сьогодні знову. Є 6,6 млрд євро, які чекають на застосування, а всі інструменти, що необхідні для цього, все ще чекають на ухвалення", – сказав Боррель.
Він назвав цю ситуацію особливо гострою, адже український фонд допомоги обсягом 5 млрд євро, що створюється в межах Європейського фонду миру, був погоджений серед лідерів ЄС на вищому рівні Європейської Ради.
Він назвав це "скоріше теоретичною дискусією" і додав, що будь-які затримки у військовій підтримці "мають реальні наслідки, і ці наслідки вимірюються людськими життями, пошкодженою цивільною інфраструктурою та пастками на полі бою в Україні".
"Це особливо важливо, тому що ми зараз підходимо до використання надзвичайних надходжень від заморожених (російських) активів, дебати щодо чого відбудуться на рівні Coreper (Комітет постійних представників ЄС – ред.) цього тижня", – сказав Боррель.
Високий представник також нагадав, що 90% надходжень від заморожених російських активів будуть спрямовані до Європейського фонду миру. Далі їх спрямують на пряме постачання Україні необхідної зброї та військового обладнання.
З огляду на цей факт, за словами Борреля, країни-члени мають докласти всіх зусиль, щоб уникнути будь-якого блокування цих фінансових ресурсів на суму близько 3 млрд євро на рік.
Нагадаємо, 28 травня у Брюсселі відбулося засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин на рівні міністрів оборони європейських країн. Темою зустрічі стало продовження та посилення військової допомоги Україні та її підтримка у захисті від агресії РФ.
Інші Новини
Мерц не знає, коли Україна отримає обіцяні системи Patriot
Берлін наразі не отримав підтвердження строків, коли Вашингтон може передати системи Patriot на заміну тим, які ФРН готова надати Україні....
Сибига: візит Келлога – ще один доказ того, що Путін боїться Трампа
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга вважає, що відсутність обстрілів Києва під час візиту генерала Кіта Келлога свідчить про здатність США...
У G7 заявили про серйозне занепокоєння через атаку на НАБУ
Посли держав "Групи семи" висловили стурбованість слідчими діями Служби безпеки України щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ), під час яких було...
Данія закликає посилити співпрацю розвідок для нагляду за портами
У Данії закликають посилити співпрацю розвідслужб країн-партнерів для нагляду за портами, через які проходять велетенські обсяги вантажів.Як повідомляє DR, про...
Зеленський назвав перші країни, з якими можуть домовитись про множинне громадянство
Президент Володимир Зеленський оголосив про перші країни, з якими можуть відкритись процедури для отримання множинного громадянства.Про це він сказав під...
Зеленський назвав євроінтеграційні завдання для нового уряду й послів
Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує від уряду забезпечення готовності до відкриття усіх переговорних кластерів щодо вступу у ЄС,...
Average Rating