50% українців переконані, що президент Володимир Зеленський не виконав жодної або виконав меншість зі своїх передвиборчих обіцянок. Посилаючись на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 16-22 травня.
"18% респондентів відповіли, що В. Зеленський виконав більшість або всі обіцянки (з них про виконання всіх обіцянок говорять 5%). Майже стільки ж вважають, що він виконав близько половини обіцянок, а 50% вважають, що він виконав меншість або жодної з обіцянок (з них 25% вважають, що він не виконав жодної обіцянки)", – йдеться у повідомленні.
Серед тих, хто вважає, що Зеленський виконав не всі обіцянки, 50% респондентів пояснюють це наявністю нечесних, корумпованих людей у команді президента.
Далі з приблизно однаковим результатом (26-32%) ідуть такі пояснення, як брак компетентних людей у його команді, повномасштабне вторгнення, власна недосвідченість і вплив олігархів.
Ще 9-14% опитаних причинами невиконання назвали особисту корумпованість Зеленського, вплив інших країн, розхитування ситуації опозицією та нереалістичність обіцянок.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що у додаткових запитаннях у відкритій формі респонденти найчастіше пригадували такі обіцянки, як завершення війни на Донбасі, боротьба з корупцією та покращення добробуту населення. Він вважає, що ймовірно саме ці речі відігравали важливу роль, коли респонденти оцінювали виконання Зеленським передвиборчих обіцянок.
"При цьому серед основних успіхів президента на своїй посаді українці говорять про стійкість у відсічі російській агресії та міжнародну діяльність, спрямовану на посилення підтримки України у війні", − пояснив Грушецький.
Він також пояснив, що українці здебільшого фокусуються не на самому Зеленському (на його особистих якостях), а на його оточенні чи команді. Зокрема, на додаткове відкрите запитання щодо невдач президента найбільше людей говорили про повномасштабне вторгнення Росії, про кадрову політику та про проблеми у боротьбі з корупцією.
"Враховуючи що до президента зберігається висока довіра в суспільстві, релевантні та прозорі (для громадськості) кадрові рішення дозволять підтримувати суспільну легітимність у цей важкий період", − переконаний Грушецький.
Інші Новини
У Чехії зробили заяву про правила для українських біженців
Країни Євросоюзу можуть вирішити питання про правовий статус українських біженців уже в червні. Тоді відбудеться засідання Ради міністрів внутрішніх справ.Про...
Премʼєр Румунії подав у відставку
Румунський премʼєр-міністр і лідер Соціал-демократичної партії Румунії Марчел Чолаку оголосив про відставку на тлі провальних результатів першого туру виборів президента...
Трамп хоче залучити Ердогана для припинення війни в Україні
Президент США Дональд Трамп розповів, що мав розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом – у якій йшлося у тому...
Україна та Чехія підписали договір про створення хабів повернення українських біженців
Україна та Чехія підписали домовленість щодо створення у Чехії "центру єдності" для українців – вже другого центру у Європі з...
Україна та Чехія домовилися про навчання українських пілотів на F-16 та F-39
Україна та Чехія домовилися про навчання українських пілотів на винищувачах F-16 та F-39 у рамках "коаліції охочих". Про це заявив...
Посол Мельник оцінив ризики виходу США із мирного процесу по Україні
Сполучені Штати Америки (США) навряд чи вийдуть з мирного процесу щодо повномасштабної війни в Україні, оскільки не виграють від такого...
Average Rating