Сполучені Штати не вважають захоплення Росією додаткових територій у Харківській області в результаті нещодавнього наступу стратегічно важливими з погляду загального перебігу війни в Україні. Українські захисники фактично зупинили цей наступ, сказав високий представник адміністрації Байдена.
Відтак головна задача наразі полягає у тому, щоб США та їхні союзники доправляли необхідну військову допомогу в Україну якомога скоріше, сказав Джонатан Файнер, заступник радника з національної безпеки США, виступаючи 6-го червня на події у Вашингтоні.
“Я вважаю, що, ймовірно, є надмірна частка негативу та песимізму щодо того, скільки насправді досягла Росія у своєму власному наступі на північ від Харкова”, – зазначив Файнер під час конференції з національної безпеки 2024 року під назвою “Високі ставки”, зорганізованій Центром нової американської безпеки.
“Росії вдалося захопити вузьку смугу території в основному вздовж свого кордону, яку ми не вважаємо – і я не думаю, що Україна вважає – стратегічно важливою з погляду загальної траєкторії війни. Вони вклали величезні ресурси в спроби захопити цю територію, вони заплатили за це величезну ціну”, – додав посадовець.
Завдяки надходженню нової військової допомоги США, попри її несвоєчасність, а також внаслідок зміни політики щодо невикористання американської зброї для ударів по Росії, українським військам вдалося зупинити цей наступ росіян.
“І їх, в основному, на цьому етапі стримала, зупинила українська армія, знаєте, всього за кілька кілометрів від кордону з Росією”, – додав Файнер.
“Тож я не думаю, що ми розглядаємо це як період стратегічної небезпеки, попри всі складності зараз на полі бою. І я думаю, що наша робота зараз полягає в тому, щоб ресурси, які ми отримали, і які надають інші країни в коаліції, якнайшвидше надходили в Україну”, – додав він.
Відтак результат війни в Україні буде принаймні частково визначений не конкретним перебігом боїв, а роботою військово-промислового комплексу ворогуючих сторін та їхніх союзників.
Файнер наголосив, що найбільш необхідними на даному етапі війни є засоби протиповітряної оборони та боєприпаси.
“Тож це буде змагання, яке відбуватиметься на полі бою. Це також буде змагання, яке відбудеться на наших фабриках, на фабриках у Європі, на фабриках в Україні, де ми запускаємо спільне виробництво”, – додав він.
“Боєприпаси та ракети для протиповітряної оборони… це дві найважливіші речі, які ми можемо надати зараз, але ми просто не виробляємо їх достатньо”, – зазначив представник Білого дому.
Інші Новини
Україна висловила солідарність з партнерами через російські кібератаки
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга запевнив у підтримці з боку України європейських держав, які зазнали російських кібератак.Про це він написав...
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті, зокрема, й захист на Покровському напрямкуПро...
Посли G7 нагадали Свириденко і уряду про ключові реформи
Посли держав "Групи семи" у Києві у пʼятницю привітали новий український уряд на чолі з Юлією Свириденко з початком роботи...
Радник Орбана заявив, що Україну “не просили воювати” з Росією від імені Угорщини
Політичний директор і радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Балаж Орбан заявив, війна України проти Росії – не за безпеку його...
Ердоган запрошує Україну та Росію на “важливий” раунд перемовин у Стамбулі
У пʼятницю, 18 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з главою Кремля Володимиром Путіним та говорив, зокрема,...
Свириденко про санкції проти Росії: наступний крок мають зробити США
Україна вітає 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. США мають долучитися до посилення обмежень проти агресора.Про це під час спілкування...
Average Rating