Польща на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні прагне порушити три питання, серед яких – початок переговорів із Києвом щодо членства в Альянсі.Про це під час спільної пресконференції в Ризі перед самітом B9 з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом заявив президент Польщі Анджей Дуда.
Як зазначив польський лідер, Варшава хоче порушити на саміті НАТО три теми.
“По-перше, це подальше зміцнення можливостей для відлякування й оборони НАТО. По-друге, це питання, пов’язані з реалізацією євроатлантичних амбіцій України. І по-третє, це питання перегляду підходу НАТО до Росії”,- повідомив Дуда.
За його словами, відлякування означає реалізацію рішень з самітів НАТО у Мадриді і Вільнюсі. За його словами, потрібно підняти рівень витрат на оборону серед країн НАТО до понад 2% ВВП.
Дуда також підкреслив, що Варшава підтримує початок процесу інтеграції України до НАТО. Він зауважив, що в Альянсі підтримують прагнення України до членства в НАТО.
“Ми в Польщі рішуче підтримуємо питання якомога швидшого початку процесу інтеграції до НАТО”,- наголосив польський лідер.
Він додав, що йдеться про офіційне надання Україні запрошення, аби розпочався ратифікаційний процес.
Дуда зауважив, що Україна не зможе стати членом Альянсу поки триває війна, але цей процес має розпочатися. І це буде сигналом для РФ, що голос України чують в НАТО, і жодні погрози Кремля не затримають процесу євроатлантичної інтеграції Києва.
Президент РП також зазначив: Варшава вважає акт Росія-НАТО недійсним, оскільки Москва вже багато разів його порушила. Відтак, країни НАТО повинні офіційно визнати його недіючим.
Дуда підкреслив, що хаб щодо надання Україні військової і гуманітарної допомоги в Ряшеві діє, Варшава разом із союзниками продовжує підтримувати його функціонування.
На думку польського лідера, має бути більше ініціатив на кшталт чеської з постачання Україні боєприпасів, зокрема, і щодо спільного виробництва боєприпасів.
Як повідомлялося, у Ризі сьогодні проходить саміт країн східного флангу НАТО, на якому лідери Бухарестської дев'ятки (В9), а також Швеції та Фінляндії обговорять координування позицій з питань безпеки та оборони.
Інші Новини
Кількість молоді в Україні за час вторгнення скоротилися на понад 2 мільйони
Демографічна криза в Україні загострилася під час збройної агресії Росії. Війна призвела до різкого скорочення чисельності молоді. Про це йдеться...
Британська розвідка пояснила, чому Путін оточує себе людьми старшого віку
Вік більшості керівників Російської Федерації перевищує середню тривалість життя в країні. Такі дані в соцмережі Х оприлюднило Міністерство оборони Великобританії...
Кремль про “меморандум” з Україною: Термінів підготовки немає і бути не може
Речник Кремля Дмитро Пєсков зробив низку заяв після розмови президента США Дональда Трампа і правителя Росії Володимира Путіна, згадавши зокрема...
Зеленський анонсував нові переговори з Росією: де вони можуть пройти
Україна обговорює з партнерами можливість нових переговорів з Росією. У якості локації розглядають три країни.Про це говорить брифінг президента України...
Мерц: ЄС посилить тиск на Росію після бесіди Трампа з Путіним
Європейські країни збираються розширити тиск на санкцію на Росію у зв'язку з її війною проти УкраїниПро це представник уряду Німеччини...
Масштабний обмін полоненими з РФ: Зеленський відповів, кого повертатиме Україна
Україна веде з Росією перемовини щодо масштабного обміну полоненими у форматі "1000 на 1000". Про президент Володимир Зеленський заявив під...
Average Rating