Нещодавно Верховна Рада розглянула та схвалила у першому читанні проект закону №11172, який пропонує внесення низки змін до закону "Про лікарські засоби" – щодо їхнього маркування й використання інформації рекламного характеру.
Сайт рзповідає, що відомо про цей законопроект і що може змінитися після його остаточного схвалення та набуття чинності.
Основне про проект закону
Проект закону №11172 про внесення змін до ЗУ "Про лікарські засоби" (щодо маркування лікарських засобів) було зареєстровано у Верховній Раді 12 квітня 2024 року.
Ініціатором законопроекту виступила група народних депутатів, серед яких: Михайло Радуцький, Сергій Швець, Галина Третьякова, Лада Булах та інші.
Головним комітетом ВРУ з цього питання став комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування під керівництвом Михайла Радуцького.
Проект закону №11172 (скріншот: itd.rada.gov.ua/billInfo)6 червня 2024 року Верховна Рада розглянула цей законопроект у першому читанні та схвалила його за основу (із доопрацюванням положень відповідно до частини 1 статті 116) 257 голосами.
Мета законопроекту і пропозиції нардепів
Згідно з інформацією народних обранців, в Україні трапляються непоодинокі випадки, коли виробники під час маркування лікарських засобів:
використовують і наносять на упакування інформацію, не передбачену законодавством використовують необґрунтовані належним чином твердження щодо переваг певного лікарського засобу (порівняно з аналогічним лікарським засобом іншого виробника)
Це, за словами експертів, вводить в оману споживачів лікарських засобів та сприяє популяризації окремих суб'єктів господарської діяльності (що суперечить правилам чесної конкуренції).
Виходячи з цього, проектом закону №11172 нардепи пропонують внести в національне законодавство положення права Європейського Союзу щодо заборони використання у маркуванні лікарських засобів маркетингової інформації, відмінної від правил маркування, встановлених законом.
Йдеться, перш за все, про заборону нанесення на первинній та вторинній (за наявності) упаковці лікарських засобів будь-якої реклами та інформації рекламного характеру, яка сприяє просуванню лікарського засобу на ринку (окрім інформації, яка містить відомості про виробника та/або власника реєстраційного посвідчення на лікарський засіб та логотипів виробника та/або власника реєстраційного посвідчення на лікарський засіб).
Крім того, парламентарі пропонують заборонити роздрібну й оптову торгівлю лікарськими засобами та/або імпорт лікарських засобів, маркування яких містить будь-яку інформацію про інших юридичних або фізичних осіб – які не є виробником або заявником (власником) реєстраційного посвідчення на лікарський засіб (крім тих, які ввозяться на територію України з маркуванням та інструкцією про застосування/короткою характеристикою лікарського засобу, викладеними мовою оригіналу (мовою, відмінною від державної):
що були закуплені за кошти місцевих бюджетів що були закуплені на виконання угоди між центральним органом виконавчої влади України (що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я) та відповідною спеціалізованою організацією (яка здійснює закупівлі) які ввозяться на територію України як гуманітарна допомога які є незареєстрованими лікарськими засобами (ввезення яких на територію України дозволено у випадках, визначених статтею 17 закону "Про лікарські засоби")
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: Верховна Рада України, проект закону №11172, закон України "Про лікарські засоби".
Інші Новини
Стефанчук розповів, коли відбудуться вибори в Україні
Вибори в Україні будуть лише після завершення дії воєнного стану. Але Верховна Рада вже готується до майбутніх виборів.Про це говорить...
В Україні можуть заборонити Telegram: Стефанчук назвав ключову ціль
Верховна Рада може на законодавчому рівні заборонити Telegram, якщо цей крок покращить інформаційну безпеку в країні.Про це говорить заява спікера...
Шмигаль та Федоров обговорили масштабування дронів-перехоплювачів
Міністр оборони Денис Шмигаль провів зустріч із першим віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим, де обговорили масштабування технологій, які допомагають на фронті та...
У Раді обговорюють можливість виїзду за кордон чоловіків до 24 років – Стефанчук
Чоловікам віком від 18 до 24 років можуть дозволити виїзд за межі України. Таку ініціативу обговорюють в парламенті.Про це говорить...
Палата представників США не дала заблокувати виділення військової допомоги Україні
Палата представників США більшістю голосів не дала заблокувати, та таким чином надалі підтримала продовження виділення військової допомоги Україні.Про це повідомляє...
В Україну вдалося повернути ще 11 дітей з окупованих територій та РФ
У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути ще 11 українських дітей із тимчасово окупованих територій та Російської Федерації.Про...
Average Rating