Формальний лідер ультраправої французької партії “Національне об’єднання” Жордан Барделла заявив, що виступає за надання Україні боєприпасів, необхідних для самооборони, але не обладнання, яке може спровокувати ширшу війну. Це, як пише Bloomberg, ставить його відносно близько до позиції президента Франції Еммануеля Макрона щодо ролі Парижа в підтримці Києва.
Але, на відміну від президента, Барделла заявив, що виступає проти відправки французьких військових в Україну. Макрон вважається одним із головних прихильників Києва, і його план включав можливу відправку військових інструкторів в Україну.
Барделла може стати прем'єром, якщо його ультраправа партія, “де-факто лідеркою” якої є Марін Ле Пен, здобуде потужну перемогу на дострокових парламентських виборах у Франції.
"Я хочу, щоб Україна мала боєприпаси й обладнання, які їй потрібні, щоб вистояти. Але моя червона лінія не зміниться: ніякого обладнання, яке може спровокувати наслідки", – сказав він.
"Я проти того, щоб відправляти французьких військових в Україну", – додав Барделла.
Зв'язки партії Ле Пен з Росією викликали питання щодо її позиції стосовно України, і коментарі Барделли можуть зменшити занепокоєння в деяких столицях країн ЄС через загрозу послаблення нового поштовху на підтримку Києва, якщо "Національне об'єднання" сформує уряд після виборів.
Фінансові зв'язки партії Ле Пен з РФ опинилися під пильною увагою після того, як вона взяла кредит у російському банку, який, за словами "Національного об'єднання", з того часу вже виплачений.
Опитування показують, що “Національне об'єднання” може перемогти на дострокових парламентських виборах у Франції, але партія навряд чи отримає абсолютну більшість.
Президент Франції оголосив про розпуск Національних зборів (нижня палата парламенту) та призначення парламентських виборів на 30 червня та 7 липня. Це відбулося одразу після появи перших результатів на виборах до Європарламенту, які свідчили про те, що партія Макрона програла ультраправому “Національному об'єднанню” Марін Ле Пен.
Лідер Франції зосередив свою кампанію в ЄС на вторгненні Росії в Україну, зображуючи Ле Пен як союзницю російського диктатора Владіміра Путіна та представляючи перемогу своєї партії на виборах як вирішальну для Європи. Ле Пен у відповідь позиціонувала себе як “захисницю миру”, критикуючи коментарі Макрона щодо відправки військових.
Інші Новини
Єврокомісія озвучила плани щодо переговорів з Україною
Єврокомісія хоче завершити з Україною технічну перевірку на шляху до ЄС уже цієї осені - це відкриє двері до реальних...
Стало відомо, якими будуть перші закордонні візити Мерца
Новопризначений канцлер Німеччини Фрідріх Мерц цього тижня відвідає сусідні Францію та Польщу, а також проведе зустрічі з керівництвом ЄС і...
Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист неба України
Україна наразі захищає своє небо від російських "Шахедів" однією з найбільш передових технологій сучасної війни.Про це президент Володимир Зеленський розповів...
FT: Нові санкції ЄС торкнуться понад 20 компаній, які допомагають Росії
Новий пакет санкцій, який готує Європейський Союз, стосуватиметься понад 20 нових компаній, які допомагають Росії обходити вже введені обмеження.Про це...
У Німеччині сформовано новий уряд Мерца: хто обійняв ключові посади
У Німеччині завершили формування нового уряду канцлера Фрідріха Мерца. Міністри склали присягу.Про це повідомляє Spiegel.17 міністрів прибули в палац Бельвю...
Єрмак зустрівся з новою представницею США в Україні: що обговорили
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів зустріч із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс. Вони обговорили низку...
Average Rating