Вступні переговори України з Європейським союзом, ймовірно, будуть складними, оскільки є спірні сфери.
Про це польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка заявив на брифінгу з віцепрем'єром, міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною та німецьким міністром у справах ЄС Ганною Люрманною.
"Я хотів би наголосити, що Україна виконала всі умови, визначені Єврокомісією, щоб розпочати офіційний процес переговорів про вступ", – сказав Шлапка.
Міністр нагадав, що наступного тижня має відбутися міжурядова конференція Україна-ЄС, де й розпочнуться переговори.
Водночас Шлапка наголосив, що процес переговорів буде складним.
"Це вимагатиме від України збереження поточного темпу реформ, це не про те, щоб ставити галочки, а про те, щоб міняти країну", – сказав польський міністр, зазначивши, що, наприклад, переговори в аграрній сфері будуть складними.
За словами чиновника, у Польщі розуміють, що Україна перебуває у складній ситуації, але й українське суспільство має розуміти – у Польщі, Німеччині, Франції є власні інтереси. Тому необхідно спільно знаходити найкращі рішення.
Шлапка зазначив, що його країна може допомогти Україні на шляху до ЄС, оскільки вона вже 20 років у ЄС і знає європейські процедури, а також має відносно свіжий досвід переговорів про вступ.
Він разом зі своєю німецькою колегою додав, що очікує від України хороших результатів у наступних сферах: верховенство права, боротьба з корупцією, захист місцевого самоврядування, свобода слова тощо.
Варто зауважити, що брифінг відбувся після другого засідання у форматі Веймарський трикутник (Польща/Німеччина/Франція) + Україна.
Стефанішина сказала, що французький міністр не зміг приїхати через дострокові вибори у Франції, тому Франція була представлена на рівні посла.
"Мені дуже важливо, що цей візит (Шлапки та Люрманн – ред.) відбувається менш ніж за тиждень до першої міжурядової конференції, перед якою буде засідання міністрів європейських справ (країн-членів ЄС – ред.), де розглядатимуться питання реформ в Україні та інституцій, які існують в Україні в рамках цих реформ", – сказала Стефанішина.
За її словами, під час переговорів з чиновниками Польщі та Німеччини було обговорено наступні кроки щодо відкриття перших переговорних глав.
Інші Новини
ЄС ввів нові санкції проти росіян та проросійських діячів – Барро
У вівторок, 15 липня, Рада ЄС у закордонних справах запровадила низку індивідуальних санкцій проти осіб, у рамках гібридних санкцій, які...
По всій Україні оголосили тривогу через зліт двох МіГ-31К
В усіх областях України вдень 15 липня оголосили повітряну тривогу через зліт двох літаків МіГ-31К – носія аеробалістичних ракет "Кинджал".Про...
The Times: В України з’явився несподіваний союзник у Білому домі
Президент України Володимир Зеленський отримав несподіваного союзника в Білому домі. Це не сам президент США, який цього тижня затвердив постачання...
Рютте порадив Китаю, Індії та Бразилії тиснути на Путіна, щоб уникнути санкцій
Представникам Китаю, Індії та Бразилії треба зателефонувати російському диктатору Володимиру Путіну і закликати його до припинення вогню, якщо вони не...
В Україну з візитом прибула прем’єрка Латвії
До Києва прибула з візитом прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня. Вранці 15 липня Сіліня опублікувала фото на тлі потяга "Укрзалізниці" та...
“Українці тут були, є і будуть” – звернення Зеленського у День державності
Президент Володимир Зеленський привітав українців із Днем української державності та хрещенням Русі – України, наголосивши на тяглості української історії, силі...
Average Rating