Read Time:1 Minute, 39 Second

Наразі між МАГАТЕ та Росією є чітке порозуміння, що перезапуску окупованої української ЗАЕС не буде. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.
"Я думаю, що це дуже важливий момент, оскільки РФ не має наміру виводити станцію з експлуатації. Поки вони контролюють її, вони дають зрозуміти, що не планують виводити її з експлуатації. Тому ми порушували це питання. Ми обговорювали його. І під час мого останнього раунду технічних переговорів у Калінінграді було досягнуто чіткого розуміння в тому сенсі, що перезапуску або, точніше, негайного перезапуску не буде", – прокоментував Гроссі питання щодо можливості перезапуску Росією окупованої ЗАЕС.

За словами Гроссі, МАГАТЕ також вказало російській стороні "на необхідність проведення систематичної оцінки безпеки всього майданчика, станції та реакторів, перш ніж розглядати навіть можливість перезапуску".
Гендиректор МАГАТЕ також заявив, що агентство вивчає питання закінчення терміну експлуатації ядерного палива на ЗАЕС, і окрім контактів з українським ядерним регулятором та американською компанією-виробником ядерного палива Westinghouse, наразі веде "технічну дискусію" з російською стороною. За його словами, теоретично Росія може завантажити своє власне паливо на ЗАЕС, однак наразі він не знає, чи росіяни планують це зробити.
"Ну, знову ж таки. Вони окупують те, що належить Україні. Тож будь-яка дія в цьому випадку теоретично є недійсною через цей первинний акт заволодіння", – прокоментував Гроссі питання, якою буде реакція МАГАТЕ у разі завантаження Росією власного палива на окуповану ЗАЕС.

За його словами, МАГАТЕ слідкує лише з технічної точки зору за рішеннями російської окупаційної адміністрації на ЗАЕС.
"Але оскільки вони (росіяни – ред.) там зараз, то вони приймають оперативні рішення. Що ми робимо, так це дивимося на ці рішення з технічної точки зору. Чи безпечно це? Чи це небезпечно? І так далі. Тож ми не повторюємо щоразу: "Це не ваше". Це приймається як факт. З того моменту, як я кажу, що це – український ядерний об'єкт, зрозуміло, хто є власником цього об'єкта. А далі ми просто дивимося на технічні фактори, на технічні рішення, які приймаються", – сказав він.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина ISW: Путін і Кім Чен Ин кидають виклик Заходу та світовому порядку
Наступна новина Путін прилетів до В’єтнаму, який розглядає Москву як противагу США і Китаю – ЗМІ