Південна Корея може переглянути свою позицію щодо поставок озброєнь в Україну і потенційно може передати Києву системи ППО.
Про це повідомляє Yonhap News Agency.
Варто зазначити, що радник із національної безпеки при президенті Південної Кореї Чан Хо Джин повідомив про плани щодо перегляду позиції країни щодо поставок зброї Україні.
Причиною цього став підписаний договір між Росією і Північною Кореєю. Він передбачає взаємне зобов'язання надати негайну військову допомогу, якщо одна з країн зазнає нападу.
Представник президента заявив, що Південна Корея зберігатиме стратегічну двозначність щодо типів озброєнь, які можуть поставлятися в Україну.
"Конкретні заходи будуть оголошені пізніше, і буде цікаво подивитися, як відреагує Росія, а не розкривати наші плани заздалегідь", – сказав чиновник.
Що може отримати Україна
За даними урядових джерел, до списку можуть потрапити системи ППО, оскільки Україна потребує протиракетних систем для відбиття російських повітряних ударів.
Варто зазначити, що Південна Корея володіє різними системами ППО, а саме:
MIM-104 Patriot – Південна Корея використовує модернізовані версії, такі як PAC-2 і PAC-3; K-SAAM – корейська система ППО, розроблена для захисту кораблів від ракетних і повітряних загроз; KM-SAM – південнокорейська зенітно-ракетна система середньої дальності, розроблена на базі технологій з російської системи 9К37 "Бук"; K30 Biho – зенітний самохідний комплекс ближньої дії, оснащений 30-мм автоматичними гарматами і ракетами; THAAD – американська система ППО, призначена для перехоплення балістичних ракет середньої дальності у верхніх шарах атмосфери.
Що передувало
Нещодавно РФ і КНДР уклали договір про всеосяжне стратегічне партнерство, що передбачає "негайне" надання взаємної допомоги в разі агресії проти однієї з країн.
Сеул у відповідь на це вирішив розглянути можливість поставок зброї в Україну. Хоча до цього відмовлявся від прямих поставок озброєнь.
Інші Новини
“Москва програла”: Подоляк назвав ключові деталі угоди про надра
Угода про надра між Україною та США є стратегічним досягненням, а Росія залишилася в програшіПро це написав в соцмережі Х...
У Держдепі США зробили нову заяву щодо переговорів України та Росії
США не збираються й надалі виконувати роль посередника у врегулюванні війни Росії проти України. Зараз настав той час, коли Київ...
Стало відомо, хто тимчасово очолить посольство США в Україні
Тимчасовою повіреною у справах США в Україні стане Джулі Девіс, яка нині є американським послом на Кіпрі.Про це на брифінгу...
Угода про надра України та США: Білий дім розкрив зміст
Україна і США уклали історичну угоду про надра. Вона необхідна для відновлення довгострокового економічного успіху України.Про це повідомляє пресслужба Білого...
У Трампа вважають, що дали Зеленському “роял-флеш” для переговорів з Кремлем
Президент США Дональд Трамп підписанням угоди про надра роздав президенту України Володимиру Зеленському "роял-флеш" у мирних переговорах з Росією.Про це...
Сербський президент пояснив, чому поїде до Путіна на 9 травня
Сербський президент Александар Вучич заявив, що не відмовиться від наміру поїхати до Москви 9 травня, оскільки пообіцяв це Владіміру Путіну.Слова...
Average Rating