Ситуація на валютному ринку України залишалася контрольованою, попри послаблення курсу гривні, зокрема під впливом збільшення бюджетних видатків.
Про це говорять підсумки засідання Комітету з монетарної політики (КМП) НБУ, під час якого було підтримано рішення знизити облікову ставку 13,0%.
"Для компенсації структурного дефіциту валюти та недопущення надмірних курсових коливань Національний банк зберігав активну присутність на валютному ринку. Відповідно інтервенції НБУ у травні зросли", – йдеться в повідомленні.
Як зазначили учасники дискусії, для інфляції та курсової стійкості "зростає ризик додаткових бюджетних видатків для підтримання обороноздатності в умовах затяжної війни, що ймовірно потребуватиме реалізації низки ініціатив з підвищення податків та може позначитися на інфляції".
Під час засідання йшлося про "прогнозоване пришвидшення інфляції у другому півріччі, а також все ще суттєві ризики через наслідки війни".
Дев'ять з 11 учасників дискусії підтримали зниження облікової ставки до 13% та погодилися, це відповідатиме наміру НБУ забезпечити захист гривневих заощаджень громадян від інфляційного знецінення.
"Попри номінальне зниження ринкових ставок, реальна дохідність гривневих депозитів та ОВДП на тлі поліпшення очікувань залишається додатною, а попит на ці інструменти зберігається. Свідченням цього є, зокрема, збереження позитивної динаміки строкових вкладень у гривні, що випереджає нарощування валютних заощаджень домогосподарств у банках", – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, за травень курс зріс на 2,1% до 40,50 грн/долар. Наприкінці місяця офіційний курс неодноразово оновлював історичні максимуми. НБУ збільшив продаж валюти з резервів у травні до 3,072 млрд доларів (2,283 млрд доларів у квітні). З початку року курс зріс на 6,6%.
Інші Новини
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Уряд України підписав зі Світовим банком угоду про запуск п'ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 млн, яка покликана профінансувати...
Українські біженці вклали в економіку Чехії більше, ніж отримали допомоги – звіт
Українці, які переїхали до Чехії з лютого 2022 року, вклали в економіку країни більше, ніж отримали допомоги. Про це заявила...
Реальні зарплати в Україні впали до довоєнного рівня через інфляцію
Номінальна зарплата українців зросла в порівнянні з 2021 роком більш ніж на 50%. Проте ціни за цей час зростали тими...
Інфляція сповільнюється: Нацбанк пояснив, що відбувається з цінами в Україні
Споживчі ціни в Україні у черні 2025 року зросли на 14,3% в річному вимірі, що менше, ніж у травні (15,9%)....
Ціна Біткоїна вчергове побила рекорд
Криптовалюта Bitcoin побила черговий історичний рекорд. Її вартість перевищила 118 тисяч доларів.Згідно з даними торгів на біржі Binance, у ніч...
Трамп оголосив про нові мита для Канади
США оголосили про нові торговельні обмеження. Лідер країни Дональд Трамп зокрема ввів 35% мита для Канади.За словами Трампа, наступного місяця...
Average Rating