Кремлівський режим упевнений, що до стрілянини в Махачкалі та Дербенті причетні терористи угрупування Ісламська держава, при цьому не заявляють про це публічно, а традиційно брешуть про «український слід». Про це пише "Верстка" з посиланням на близькі до режиму джерела.
23 червня у столиці Дагестану Махачкалі та місті Дербент група озброєних чоловіків напала на поліцейських, церкву і синагогу. Повідомляли про 15 убитих правоохоронців, а також кількох цивільних, серед яких священник. 24 червня в МОЗ республіки заявили про 20 загиблих і 26 постраждалих.
Як зазначають російські журналісти, політикам рекомендували не називати події у Дагестані «терактом», щоб нібито «не хвилювати людей і не повертати тему тероризму в публічну свідомість». Відставок у Дагестані також не буде, пише російське видання.
«Зазвичай влада намагається не відправляти у відставку людей, відповідальних за заходи безпеки, одразу після таких інцидентів. Схожі заходи можуть стати приводом до того, що теракти можуть впливати на російську владу», — заявив виданню сенатор-виходець із Кавказу.
За даними ще одного джерела видання, політикам наказали якомога рідше згадувати «терористичні організації» та саме слово «теракт». Водночас стрілянина у Дагестані може мати «законодавчі наслідки». Зокрема, у РФ можуть заборонити носіння нікабів (ісламських жіночих головних уборів із прорізом для очей).
«[Кремлівському режиму] здавалося, що [Росії] загрожує лише Україна, і повернення старого ворога [бойовиків-ісламістів] та терактів у повсякденність — це надто. Тому історію намагаються обговорювати акуратно», — розповів один зі співрозмовників.
Наразі офіційно відповідальність за теракт на себе не взяла жодна країна чи організація, пише видання. Проте кремлівська влада активно шукає «український слід» у стрілянині. Джерело в російському уряді пояснило виданню, що рекомендацій політикам звинувачувати у нападах Україну не було, але й забороняти висловлюватись про це ніхто не планує.
«Про ІДІЛ говорити поки не наказали, а знайти український чи американський слід у будь-чому поганому — ніколи не завадить», — сказав співрозмовник видання.
Після теракту російська влада звітувала, що під час операції в Дагестані нібито було вбито шістьох нападників. Серед них, за даними ЗМІ, імовірно, 31-річний син глави Сергокалінського району в Дагестані Магомеда Омарова Осман і його племінник Абдусамад Амадзієв. Також повідомлялося про смерть Аділя Омарова, але, як пише The Insider, згодом він зник зі списку загиблих. Видання також зазначає, що щонайменше четверо учасників бійні є родичами високопоставлених жителів країни та походять із заможних сімей.
Інші Новини
Макрон: Британія та Франція відповідальні за безпеку Європи
Президент Франції Емманюель Макрон під час виступу в британському парламенті у вівторок наголосив на особливій ролі Парижа та Лондона в...
В Італії знайшли повішеною 18-річну студентку з України: що відомо
В Італії знайшли повішеною 18-річну студентку з України Марію Бугайову, яку шукали понад три дніПро це йдеться у повідомленні інформаційного...
МКС видав ордери на арешт лідерів “Талібану”
Міжнародний кримінальний суд в рамках розслідування ситуації в Афганістані видав ордери на арешт двох лідерів радикального угруповання "Талібан", яке править...
Рейтинг канцлера Німеччини Мерца суттєво просів
Популярність канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, яка почала зростати минулого місяця на тлі ефективної зовнішньої політики, знову почала падати.Таке показало опитування...
Болгарія офіційно переходить на євро з 1 січня 2026 року
З 1 січня 2026 року Болгарія офіційно перейде на євро. Відповідне рішення ухвалив Європейський парламент.Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.Як повідомляється,...
У Словаччині розпочався суд над чоловіком, який стріляв у Фіцо: чим він пояснив мотив
У Словаччині розпочався суд над письменником Юраєм Цінтулою, який у травні 2024 року здійснив замах на прем'єр-міністра країни. Чоловік запевнив,...
Average Rating