Рада ЄС 29 червня ухвалила санкції проти білоруської економіки, які покликані віддзеркалити деякі з обмежувальних заходів проти Росії і таким чином вирішити проблему обходу санкцій.
Про це у суботу повідомила пресслужба Ради.
Своїм рішенням Рада ЄС продовжує заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення та передових технологій, а також вводить додаткові обмеження на експорт товарів, які можуть сприяти зміцненню білоруського промислового потенціалу.
Також запроваджуються додаткові обмеження на експорт до Білорусі товарів і технологій для морської навігації та предметів розкоші.
Крім того, буде заборонено прямо чи опосередковано імпортувати, купувати чи передавати з Білорусі золото та діаманти, а також гелій, вугілля та мінеральні продукти, включаючи сиру нафту. Останній захід буде доповнений новою забороною на експорт товарів і технологій, придатних для використання в нафтопереробці та скрапленні природного газу.
Рада ЄС забороняє надання певних послуг Білорусі, її уряду, державним органам, корпораціям або агентствам, а також будь-якій фізичній або юридичній особі, що діє від їх імені або за їх вказівкою. Йдеться, зокрема, про бухгалтерські, архітектурні та інженерні послуги, послуги з реклами й маркетингових досліджень та інші.
Також Рада ЄС розширює заборону на перевезення товарів автомобільним транспортом територією ЄС причепами та напівпричепами, зареєстрованими в Білорусі, в тому числі при перевезенні вантажівками, зареєстрованими за межами Білорусі.
Сьогоднішнє рішення вимагає, щоб експортери з ЄС включали до своїх майбутніх контрактів так зване "застереження про відсутність Білорусі", яке забороняє реекспорт до Білорусі або реекспорт для використання в Білорусі важливих товарів і технологій, товарів військового призначення, вогнепальної зброї та боєприпасів.
З метою мінімізації ризику обходу санкцій ЄС заборонить транзит через територію Білорусі товарів і технологій подвійного призначення, товарів і технологій, які можуть сприяти військово-технічному посиленню Білорусі або розвитку її сектору оборони і безпеки, товарів, які можуть сприяти посиленню білоруських промислових потужностей.
Крім того, з метою протидії реекспорту товарів військового призначення, знайдених в Україні або критично важливих для розвитку російських військових систем, оператори ЄС, які продають такі товари до третіх країн, повинні будуть впровадити механізми належної обачності.
Нагадаємо, Рада ЄС у понеділок, 24 червня, ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ, які вперше після повномасштабного вторгнення Росії в Україну передбачають санкції проти російського газу.
Серед осіб, на яких розширили санкції Євросоюзу у рамках 14-го пакета, опинилися матір очільника Чечні Рамзана Кадирова, очільник Військово-морського флоту РФ та багато інших російських посадовців, а також табір "Артек" та актор Іван Охлобистін.
Інші Новини
У НАТО занепокоєні, що Росія може розмістити ядерну зброю в космосі
У НАТО стривожені тим, що Росія розглядає можливість розміщення ядерної зброї в космосі.Про це генсек НАТО Марк Рютте сказав в...
Найближчим часом Трампу передадуть план миротворчої місії в Україні – Bloomberg
Велика Британія та Франція протягом кількох наступних тижнів планують представити президенту США Дональду Трампу комплексний план миротворчих сил в УкраїніПро...
У Польщі відкрили справу проти ексголови Хмельницької МСЕК Крупи
Польські правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти ексголови Хмельницької медико-соціальної комісії Тетяни Крупи. Вона могла вивозити до Польщі мільйони гривень, нажиті...
У Туреччині починають судити мера Стамбула Екрема Імамоглу
Сьогодні у турецькій Селімбрії розпочнеться перше слухання у кримінальній справі проти мера Стамбула Екрема Імамоглу. Про це пише turkiyetoday.com. Ця...
Очільницю військової бази США на Гренландії звільнили після візиту Венса
Главу військової бази США, полковника Сюзанну Мейєрс, звільнено за критику планів Вашингтона щодо арктичного острова. Про це пише The Guardian.Військова...
Естонія затримала танкер із “тіньового флоту” РФ
Вранці в п'ятницю, 11 квітня, Естонія затримала нафтовий танкер Kiwala – це судно з російського "тіньового флоту", що займається експортом...
Average Rating